Nowa twarz w Górniku - Piotr Brożek

Do tej pory trzymali się razem. Bliźniacy Piotr i Paweł Brożkowie razem zaczynali karierę w Polonii Białogon Kielce, wspólnie przenieśli się do zabrzańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, obaj też trafili do Wisły Kraków, w której zadebiutowali na boiskach ekstraklasy w sezonie 2000/2001 i ręka w rękę powędrowali wiosną 2001 roku na wypożyczenie do ŁKS Łódź. Co prawda przed nowym sezonem obaj zapewniali, że chcą grać razem, ale gdy przyszło do wybierania klubu, do którego mogliby trafić na okres wypożyczenia, ich drogi znów się rozeszły. Piotr trafił do Górnika Zabrze i wydaje się, że na lewej pomocy może stać się czołowa postacią drużyny.
Chociaż rozegrał dopiero 28 spotkań w ekstraklasie i ma na koncie zaledwie trzy gole zdobywane w końcówkach spotkań, jest przecież dwukrotnym mistrzem i dwukrotnym zdobywcą Puchar Polski. To zobowiązuje.

Piotr Brożek
Pozycja: Pomocnik
Urodzony: 21.08.1983
Wzrost: 178 cm
Waga: 70 kg
Debiut w I lidze: 08.09.2001 - GKS 1:5 Wisła
Reprezentacja: U-21
Poprzedni klub: Wisła Kraków
Wypożyczony do: końca sezonu 2004/2005.

źródło: Dziennik Zachodni / własneRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]