Radler: Górnik numerem jeden

Nie Gdynia, nie Słowacja, a Bielsko-Biała będzie miastem, w którym na najbliższy rok "zakotwiczy" Błażej Radler. 22-letni zawodnik Górnika Zabrze trenował już wczoraj w Podbeskidziu, zaś wcześniej dogadał swoje warunki z bielskimi działaczami. - Jesteśmy zainteresowani Radlerem tym bardziej, że kontuzja wyklucza na co najmniej dwa-trzy tygodnie z gry Tomasza Fornalika - przyznaje trener Jan Żurek. 

Radler doprecyzował już w Bielsku warunki swoich występów, pozostała jedynie kwestia zgody zabrzańskiego klubu. - Był na horyzoncie Rużomberok - potwierdza piłkarz. - Na Słowacji miałem zaliczyć kilka treningów, a po powrocie z Francji prezesa tamtejszego klubu siąść do podpisania umowy. Była też wcześniej propozycja z Arki, ale po telefonie trenera Jana Żurka nie zastanawiałem się wcale. W końcu Bielsko leży tylko 70 kilometrów od Zabrza.

Prezesa Górnika, Zbigniew Koźmiński jeszcze nie powiedział "tak".

- Jestem dobrej myśli. To powinno stać się dzisiaj, najdalej do końca tygodnia.

Dlaczego w Górniku panu podziękowano?

- W zasadzie.... nie wiem. Byłem zdumiony, ponieważ dwa miesiące temu podpisałem nowy kontrakt na Roosevelta, z nadzieją na występy. Trener Werner Liczka ma jednak swoją koncepcję składu, w której się nie mieściłem. Poza tym ja nadal będę zawodnikiem Górnika, jedynie wypożyczonym do Podbeskidzia.

Spróbuje pan w Zabrzu znów za rok?

- Górnik był dla mnie zawsze numerem jeden w Polsce. Może jeszcze kiedyś dla niego zagram?

Na razie jednak będzie pan musiał walczyć o miejsce w jedenastce Podbeskidzia.

- Skład ma Bielsko rzeczywiście bardzo silny, ale myślę, że w obecnej dyspozycji skutecznie powalczę o miejsce na boisku.

Prezes Górnika Zbigniew Koźmiński, widzi jednak sytuację zawodnika bardzo jednoznacznie. - Radler nie jest do końca panem swej sytuacji - mówi. - Mieliśmy dla niego kluby ze Słowacji, Ukrainy, które chciały zapłacić za wypożyczenie. Jeśli więc Podbeskidzie zapłaci za Radlera, będzie występował u nich. Jeśli nie, to będzie grać w IV lidze, w naszych rezerwach. Trudno.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]