Podstawowa "11" Górnika wg Dziennika Zachodniego

» Piotr Lech: Dla kolegów Peter, dla sędziów... groźny przeciwnik. Tak bardzo chce wygrywać, że czasem puszczają mu nerwy i wtedy arbitra muszą chroni koledzy Lecha. Ale w tym sezonie będzie się musiał opanować.
» Paweł Wojciechowski: Pako ma na prawej obronie groźnego rywala Kamila Kuzerę. Właściciel Górnika Marek Koźmiński widząc rywalizację tej dwójki młodych zdolnych zaciera ręce i mówi, że z tej mąki musi wyrosnąć chleb. 
» Hernani: Heniek ma problemy z nauką języka polskiego. Wiele wskazuje na to, szybciej wyrośnie na piłkarską gwiazdę polskiej (na początek) ligi niż zostanie tłumaczem. Ale przecież w tym celu przyjechał do Zabrza.
» Michał Karwan: Urodził się w Gliwicach, ale powędrował pół piłkarskiej Polski nim trafił do Zabrza. Po roku ogrywania się w ekstraklasie 25-letni zawodnik ma już pełnić rolę doświadczonego dyrygenta defensywy Górnika.
» Jarosław Popiela: Dzieci grają w reklamówkach, a tata gra w piłkę. Jednym słowem grając rodzinka. Przychodził do Zabrza jako lewy pomocnik. Został przedstawiony na lewą obronę, ale ma szereg zadań ofensywnych. trener Liczka wiele sobie obiecuje po grze Popiołka albo Kudłatego - jak kto woli.
» Joao Paulo: Felipe lepiej mówi po Polsku, ale jego rodak Joao Paulo ma więcej szczęścia w wykorzystywaniu sytuacji podbramkowych. Indywidualnymi akcjami w rundzie wiosennej, w której debiutował w polskiej ekstraklasie kilka razy zaskoczył wszystkich, kolegów z drużyny też.
» Łukasz Juszkiewicz: Pseudonim Pacjent przylgnął do Łukasza może dlatego, że urodził się jako spóźniony o dzień prezent dla mamy na Dzień Kobiet. 9 marca tego roku 21. urodziny obchodził już jako zabrzanin, ale ligowcem został w kwietniu.
» Krzysztof Bukalski: "Buki" zabukował sobie miejsce w obecnym zespole Górnika jako pierwszy. Koźmińscy innym doświadczonym zawodnikom dziękowali za współpracę, a wychowankowi Wandy Kraków zaoferowali nowy kontrakt i zbliżający się do 34. urodzin piłkarz zgodził się na rolę lokomotywy.
» Piotr Brożek: Powrócił na stare zabrzańskie szlaki, które przecierał jako uczeń zabrzańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Trafił z niej do Wisły Kraków i już był na progu piłkarskich salonów. Zrobił krok do tyłu, żeby nabrać rozpędu i zaatakować.
» Michał Chałbiński: Po sezonie 2003/2004 Chałbi stanął przed ołtarzem, powiedział sakramentalne "tak" i pojechał w podróż poślubną ze swoją wybranką. Wraca żeby potwierdzić swoją przydatność dla drużyny.
» Rafał Andraszak: Andrut z Piasta Gliwice przeniósł się za miedzę, ale zarazem, idąc najbliżej jak tylko mógł, zrobił duży krok do przodu. Jeżeli jednak chce się cieszyć musi wygrać rywalizację o miejsce w wyjściowej jedenastce.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]