Powrót Andraszaka

Przynajmniej dla jednego piłkarza, wizyta Górnika we Wronkach będzie szczególna. Rafał Andraszak wiosną 1997 roku został sprowadzony z Jantaru Ustka do Wronek. Był w tym klubie ponad pięć lat, jednak tylko jeden sezon może zaliczyć do w miarę udanych. W rozgrywkach 99/00 zagrał dziewięć spotkań ligowych, strzelił nawet gola w Radzionkowie. – Na kolejną ligową bramkę czekam ponad cztery lata. Dobrze, że wybrałem Zabrze. Nadal walczę o miejsce w składzie, ale po meczu z Pogonią mogę być zadowolony – twierdzi Andraszak, sprowadzony latem tego roku z Piasta. Pod nieobecność kontuzjowanego Michała Chałbińskiego, „Andrut” nie powinien mieć większego problemu z grą w pierwszym składzie. Tym bardziej, że we Wronkach ma coś do udowodnienia.
Odnotujmy, że na ławce rezerwowych siądą w roli drugich trenerów Marek Wleciałowski (Górnik) i Waldemar Fornalik (Amica). Przyjęcie posady „drugiego” przez Fornalika było zaskoczeniem, ale ... – Nie narzekam. Śląsk to mój dom, ale czasami dobrze wyjechać, by przekonać się w jakich warunkach można pracować. We Wronkach są komfortowe. W tym meczu to my będziemy faworytem – uważa Fornalik.
Górnik zagra bez Brazylijczyka Angelmo Teixeira, który w tym tygodniu przyjechał do Polski. Przed dwoma dniami wypożyczony do Rużemboroka został Vladimir Sladojević. – U nas nie ma Kikuta, któremu Kriżanac załamał nos – kończy Fornalik.

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]