Rozmowa z Wernerem Liczką, trenerem Górnika

» Górnik wciąż bez porażki. Remis we Wronkach to dla wielu niespodzianka. A dla pana?
- To był mój trzeci mecz we Wronkach i pierwszy punkt. 1:1 to dobry wynik, choć nie bardzo dobry. Pierwsza połowa była bezbarwna w naszym wydaniu. Zaważyły na tym dwa momenty z pierwszych minut: niewykorzystana okazja przez Aleksandra i za chwilę strata gola. Mój zespół za bardzo poddaje się wydarzeniom na boisku. I choć przeciwnik był najmocniejszy z dotychczasowych, to dla nas ten mecz nie był do końca udany. 

» Kogo wini pan za utratę bramki?
- To była seria dwóch, trzech błędów. Strata w środku pola, zła decyzja Juszkiewicza, którego wślizg nie powstrzymał Wojtkowiaka i potem brak asekuracji przy akcji Kryszałowicza. Trzeba też oddać co należne strzelcowi – podjął błyskawiczną decyzję i pokazał kunszt w polu karnym. Generalnie jednak udało nam się mocno ograniczyć ofensywną siłę Amiki w trójkącie Bartczak, Dembiński, Kryszałowicz.

» Górnik przebudził się po przerwie stwarzając sobie kilka dogodnych okazji. Zdobył też gola na wagę remisu.
- Akcja na rzut karny była zasługą współpracy trójki Filipe, Brożek, Aleksander. Ten ostatni był naszym najlepszym zawodnikiem. Nie tylko wypracował gola, ale stwarzał zagrożenie pod bramką Amiki. To jest jednak nasz problem: potrafimy sobie łatwo stworzyć okazje do strzelenia goli, ale skuteczność mamy na poziomie 10 – 20 procent. To stanowczo za mało, ale to już efekt indywidualnych cech zawodników. Niestety, skutkiem tego jest jeden punkt, a nie trzy.

Rozmawiał: Tomasz Mucha / Trybuna Śląska

źródło: Trybuna Śląska



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]