Niedosyt

W środę trzech piłkarzy Górnika w końcu wyjedzie do Zielonej Góry. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, trzecioligowca mają wzmocnić Brazylijczyk Rambo, bramkarz Tomasz Laskowski i obrońca Dawid Sala. – Laskowskiego trzymaliśmy dłużej, bowiem miał problemy zdrowotne Bartosz Białkowski. Teraz to już przeszłość. W trzeciej lidze Laskowski powinien się ograć – twierdzi prezes Górnika, Zbigniew Koźmiński. 
W Zabrzu nie mają powodów do narzekań po trzech seriach spotkań. Górnik jeszcze nie przegrał, stracił tylko jedną bramkę, a na wyjeździe grał już z zespołami, które powinny walczyć o czołowe miejsca w lidze. – I mamy mieszane uczucia. Oczywiście jest radość i satysfakcja, bo remisy w Płocku i Wronkach przed meczami bralibyśmy w ciemno. Tylko, że przy odrobinie szczęścia oba mecze były do wygrania. Jeszcze szwankuje skuteczność, bo w meczu zespół stwarza pięć, sześć okazji bramkowych. Pamiętajmy jednak, że taki Aleksander gra w lidze trzeci mecz. Dlatego jeszcze pudłuje. Trudno jednak nie zauważyć, że piłka „szuka” go w polu karnym. Musimy realnie oceniać sytuację – dodaje Koźmiński. – Może zaczynamy z teoretycznie lepszymi zespołami za bardzo asekuracyjnie, ale w trakcie meczu sami piłkarze widzą, że rywal nie jest taki straszny. Organizacja gry to dzieło trenera Liczki. Kiedy widzę jak pracuje i co robi, to naprawdę przestaję się dziwić, że Czesi, a nie my, byli rewelacją mistrzostw Europy.
Tymczasem Marek Koźmiński ponownie wyjechał na tydzień do Włoch i nie jest wykluczone, że w ostatnim tygodniu „okienka” transferowego, przywiezie do Zabrza jeszcze jednego obcokrajowca. – Marek będzie w kontakcie z Interem Mediolan. Z doświadczenia wiemy, że w ostatnim tygodniu dzieje się najwięcej. Niczego nie robimy na siłę, bowiem kadra na ten sezon jest praktycznie gotowa. Jeżeli jednak coś atrakcyjnego nam skapnie, to dlaczego nie? Z Brazylijczyków, których sprowadziliśmy w minionym sezonie, sprawdziło się trzech. Odstaje, głównie fizycznie Gaudinho, który w tej rundzie będzie grał w rezerwach. Zobaczymy jak w trzeciej lidze poradzi sobie Rambo. Jest jeszcze Teixeira. To dobra średnia i na razie nie możemy narzekać – kończy prezes Górnika. Poniedziałek zabrzanie tradycyjnie już mieli wolny. Dziś spotkają się na dwóch treningach.

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]