Górnik - Gwarek: cicha wojna

Podobno zakopany został topór wojenny pomiędzy Górnikiem, a Gwarkiem Zabrze. Wskazywałaby na to ponowna obecność na trybunie honorowej podczas meczu z Zagłębiem Lubin wiceprezesa Gwarka, Jana Kowalskiego. Podobno podczas mszy świętej przed sezonem pojednał się z prezesem Górnika Zbigniewem Koźmińskim.
- Między nami nie było żadnej wojny. Nie chodziłem na mecze, bo wolę oglądać je w telewizji - twierdzi były znakomity piłkarz. - Ale Górnik to przecież także mój klub, ja tu się wychowałem i zdrowie traciłem. Tej historii nie da się przekreślić.

- Żyjemy z Gwarkiem w koleżeńskich układach - zapewnia Koźmiński.

Sternik pierwszoligowca zaznaczył jednak, że nie spłaci zobowiązań wobec Gwarka za transfery Marcina Kuźby i Kamila Kosowskiego (940 tys. złotych - przyp. red.), pomimo zawartego w tej sprawie porozumienia.

- To są dla nas za duże sumy. W zamian zaproponowaliśmy Gwarkowi, w porozumieniu z miastem, udostępnienie miejsca na reklamę na stadionie przez osiem lat. Nikt w mieście jednak tego pomysłu nie przelał na papier - mówi Koźmiński.

Kowalski uważa jednak tą propozycję za niepoważną: - To ja mam szukać reklamodawcy? A jak nie znajdę, to co wtedy? Najłatwiej powiedzieć: "nie płacę". Jak ja coś podpisuję, to jest rzecz święta - złości się Kowalski.

- Jak Gwarek będzie chciał dokonać sądowej windykacji to zamkniemy interes - zapowiada Koźmiński.

Do klubu wciąż napływają coraz to nowe finansowe roszczenia z lat minionych. Tym razem sąd domaga się zapłacenia 3 mln zł zaległych składek ZUS stowarzyszenia Górnik Zabrze za lata 1994-97. - Jesteśmy spółką, nie mamy z tym nic wspólnego, tym bardziej, że stowarzyszenie wciąż istnieje - wyjaśnia zdenerwowany Koźmiński.

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]