Bukalski: Mam moralnego kaca

Kapitan Górnika Zabrze Krysztof Bukalski w 80. minucie spotkania zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. W tym momencie zabrzanie prowadzili jeszcze 1:0. W 88 minucie stracili jednak gola i dwa punkty...
» Czuje się pan winny?
Krzysztof Bukalski: - Mam moralnego kaca. Potwornie męczy mnie to, że pierwszy raz w swoim piłkarskim życiu musiałem opuścić boisko wyrzucony z placu gry przez sędziego. 

» Naprawdę pierwszy raz?
- Gdy grałem w Belgii sędzia też pokazał mi czerwony kartonik, ale pojechałem później na posiedzenie belgijskiego wydziału dyscypliny i po przeanalizowaniu całej sytuacji okazało się, że karę anulowano, a arbitra zawieszono na cztery spotkania. tamtej kartki więc nie liczę.

» A tę uzna pan za sprawiedliwy wymiar kary?
- Żeby była kara powinno być przewinienie. Ja nie czuję się winny. Podobno sędzia powiedział, że mamy czekać ze wznowieniem gry z rzutu wolnego na jego sygnał. Nie słyszałem tych słów, nie widziałem gestu, zagrałem, bo mieliśmy przećwiczony ten wariant zaskakującego rozegrania wolnego i zostałem ukarany żółtą kartką. W drugim przypadku chciałem zagrać piłkę takim samym wślizgiem jak rywal. On był szybszy i kopnął piłkę, ja trafiłem w jego nogi. Nie było to jednak ani brutalne, ani złośliwe. Wynikało z walki o piłkę. Według mnie nie kwalifikowało się to na taką karę jaka mnie spotkała.

» Spodziewał się pan, że konsekwencją osłabienia drużyny będzie bramka dla rywali?
- Wierzyłem, że koledzy zmobilizują się, że wstąpi w nich ten dodatkowy duch walki i wytrzymają 10 minut w osłabieniu. Ale w tym dniu mieliśmy pecha. Kontuzja Michała Karwana, któremu lekarze rozbite czoło opatrywali z cztery minuty za boczną linią spowodowała, że musieliśmy się przez moment bronić nawet w dziewięciu. To na pewno uskrzydliło rywali, ale ciągle mam wrażenie, że nie musieliśmy stracić tego gola na 2 minuty przed końcem gry. Tę toczącą się po ziemi piłkę w naszym polu karnym można było wybić.

» Widział pan tę akcję na żywo?
- Tak, bo ubrałem bluzę i wtopiłem się w grupkę obserwatorów, choć wiem, że powinienem udać się do szatni i tam siedziec czekając na koniec meczu. Nie wytrzymałbym jednak z daleka od boiska. Musiałem to zobaczyć.

» Po czterech kolejkach Górnik Zabrze zalicza się do niepokonanych drużyn polskiej ekstraklasy. Liczył pan na to przed sezonem?
- Przystępowaliśmy do rozgrywek po serii sparingów z czeskimi zespołami, a których cztery były drużynami z podium ekstraklasy naszych południowych sąsiadów. Te mecze były dla naszej drużyny doskonałą szkołą. Te lekcje procentują teraz w grze na naszych ligowych boiskach i może zabrzmi to nieskromnie, ale nasze możliwości są większe niż wskazuje to miejsce w tabeli i ilość punktów. We wszystkich trzech zremisowanych meczach byliśmy bliżsi zwycięstwa niż rywale i tylko brak skuteczności, umiejętności strzelenia jednej bramki więcej niż rywal "zawdzięczamy" podział punktów z Wisłą Płock, Amiką i Zagłębiem.

» Na co więc pana zdaniem stać Górnik Zabrze w tym sezonie?
- Poza zasięgiem wszystkich polskich drużyn jest w tej chwili Wisła Kraków. Reszta zespołów może śmiało rywalizować o drugie miejsce, którego moim zdaniem najbliżej jest Groclin. Gra najciekawszą moim zdaniem piłkę. Ale my z każdym meczem będziemy dojrzalsi i lepsi. Nie oddamy pola bez walki. (Przepisał: TomeKSG)

Rozmawiał: Jerzy Dusik / Dziennik Zachodni

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]