Górnik II szuka punktów

Tego nie spodziewali się najbardziej sceptyczni kibice drugiej drużyny Górnika Zabrze. Zespół po czterech kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy I czwartej ligi i ma na swoim koncie 0 punktów.
- Mówiłem przed sezonem, że czekają nas trudne rozgrywki. Ze starego składu pozostało dwóch zawodników, Bartłomiej Nawrat i Adam Kiełtyka. Przyszło ośmiu młodych piłkarzy, którzy w poprzednim sezonie występowali w zespole Górnika, grającym w Śląskiej Lidze Juniorów. Przed każdym meczem dochodzą do nas gracze będący w kadrze pierwszego zespołu. Nigdy jednak nie wiem, kto to będzie. Bywa tak, że niektórzy zawodnicy spotykają się ze sobą po raz pierwszy, krótko przed meczem o punkty. To oczywiście nie sprzyja konsolidacji zespołu, ale w takich pracujemy warunkach i trzeba się z tym pogodzić - powiedział Andrzej Kobiałka, trener Górnika II.

W najbliższą sobotę o godz. 11. zabrzanie w Sławkowie zmierzą się z tamtejszym MKS-em. Gospodarze w poprzednim sezonie byli rewelacją rozgrywek. Teraz zajmują dziesiąte miejsce w tabeli, ale na pewno będą groźnym rywalem. Drużynę ze Sławkowa prowadzi Michał Nowak, były asystent trenera Krzysztofa Tochela w Zagłębiu Sosnowiec. MKS ma skonsolidowany skład, a ostatnio na wyjeździe wygrał ze Slavią Ruda Śląska 4:1.

- Kiedyś trzeba wreszcie zdobyć punkty. Skoro nie udało się nam ich uzyskać u siebie, trzeba ich szukać na boiskach rywali. W Sławkowie nie będzie łatwo, ale myślę, że nie stoimy na straconej pozycji. Nasi piłkarze muszą się wreszcie kiedyś przełamać - stwierdził Kobiałka.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online