Potrzebują meczów

Zwykle piłkarze Górnika Zabrze w poniedziałek mieli dzień wolny od zajęć. Tym razem jednak nie grali w sobotę spotkania ligowego, bo Legia poprosiła o zmianę terminu meczu i trener Werner Liczka zmodyfikował plan zajęć.
- W poniedziałek mieliśmy dwa treningi - mówi Werner Liczka. - A na wtorek zaplanowałem sparingowe spotkanie z Energetykiem ROW Rybnik, czołową drużyną czwartej ligi. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00 i wiele sobie po nim obiecuję. 
Przede wszystkim szkoleniowiec Górnika chce zobaczyć w akcji zawodników, którzy walczą o miejsce w podstawowej jedenastce. Da odpocząć tym piłkarzom, którzy do tej pory grali najczęściej, albo muszą uważać na zdrowie.
- Nie pojadą na mecz do Rybnika: Jarek Popiela, Krzysiek Bukalski, Michał Karwan, Marcel Liczka, Michał Chałbiński i Piotr Brożek - wylicza trener Górnika. - Chcę natomiast zobaczyć w akcji zawodników rywalizujących o miejsce w wyjściowej jedenastce. Interesuje mnie jak wypadnie konfrontacja Kamila Kuzery z Pawłem Wojciechowski. Ciekaw jestem jak zaprezentują się nasi nowi piłkarze doświadczony Teixeira oraz młody Tchiago. Obaj powinni zagrać po 45 minut.
Nie wystąpi w meczu z Energetykiem ROW Rybnik najszumniej zapowiadany przez Marka Koźmińskiego obcokrajowiec, mający w swojej karierze występ i bramki we włoskiej ekstraklasie Ugochukwu Michael Enyinnaya, czyli Hugo.
- Hugo dopiero dochodzi do pełnej formy fizycznej - zaznacza Werner Liczka. - W poniedziałkowym treningu przez 30 minut trenował już z drużyną na pełny gaz, ale na większe obciążenia musi jeszcze poczekać. Przed nami jest w tej chwili nie tylko sobotni mecz z Górnikiem Łęczna, czyli bardzo ważna ligowa potyczka, ale także czekająca nas w następnym tygodniu konfrontacja w Pucharze Polski z GKS Katowice. Nie będziemy w niej mogli skorzystać z powołanych do reprezentacji młodzieżowej sporej grupy piłkarzy więc przyjdzie czas na sprawdzenie w meczowych warunkach sprowadzonych piłkarzy. Do naszej dyspozycji są też spotkania w czwartej lidze, gdzie gra drużyna rezerwowa Górnika. Potrzebujemy dużo meczów, żeby doskonalić to co trenujemy i to o czym rozmawiamy z zawodnikami. Zwłaszcza w grze ofensywnej jest sporo do zrobienia, ale najważniejsze jest to, że mam z kim pracować.
Wśród zawodników, na których liczy Werner Liczka, oprócz zawodników pozyskanych w ostatnich dniach okresu transferowego, jest też Mateusz Bukowiec. Szkoleniowiec Górnika nie zapomniał o młodym utalentowanym piłkarzu, który po operacji wraca już do pełni formy. W rezerwach, pod okiem Marka Wleciałowskiego rozegrał 80 minut. W Rybniku ma grać od początku do końca i udowodnić, że gotowy jest już do gry na boiskach ekstraklasy.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]