Forum
 

Rozmowa z Wernerem Liczką, trenerem Górnika

Po serii meczów bez porażki Górnik po raz pierwszy w tym sezonie zszedł z boiska pokonany.
» Czy musiało się to przydarzyć akurat z jedną ze słabszych drużyn w lidze?
- Jesteśmy na takim etapie budowy drużyny, że nie przegrywać to byłaby sztuka. Chodzi o to, żeby jak najwięcej wygrywać. Ale patrząc na przebieg meczu porażka w Łęcznej jest logiczna. Rywale mieli jedenastu równorzędnych zawodników, u nas postawa indywidualna większości piłkarzy była fatalna. 

» Co w głównej mierze zadecydowało o porażce?
- Obie bramki straciliśmy po kontrach gospodarzy, które wynikały z indywidualnych błędów. Chcieliśmy przeprowadzić własne akcje i przechodziliśmy do ataku zmieniając ustawienie. Tymczasem traciliśmy piłkę, co kończyło się brakiem asekuracji i stworzeniem zagrożenia pod naszą bramką. Na dodatek zespół z Łęcznej miał ruchliwych, szybkich napastników, którzy na miękkim i śliskim boisku czuli się znakomicie.

»Czym była spowodowana zmiana Brożka jeszcze przed przerwą?
- To był bardzo nieudany występ Piotra. Liczyłem, że na śliskim boisku będzie mu łatwiej wykorzystać swoją technikę szybkość, tym bardziej, że przed meczem wyglądał bardzo dobrze. Ale to problem prawie wszystkich młodszych zawodników, którzy w meczach na wyjazdach tracą pewność siebie. Brak im też nawyków, że w każdym meczy trzeba grać o zwycięstwo. Nie mają świadomości, że to ja wygram lub ja przegram. Grają albo oni albo my.

» Kto mimo wszystko zasłużył w pana oczach na pozytywną ocenę?
- Jak zawsze ambitny Piotrek Lech, który jeszcze w kilku sytuacjach uratował nas przed stratą bramek. W polu zaś najlepszy był Hernani. Jego indywidualną postawę oceniam bardzo wysoko. Przyzwoity, momentami występ mieli Michał Karwan, Popiela, Bukalski, Juszkiewicz, ale akurat po błędzie Łukasza straciliśmy drugiego gola. Ten moment zadecydował, bo gospodarze grali już potem bardzo odpowiedzialnie i przedrzeć się pod ich pole karne było prawie niemożliwe.

źródło: Trybuna Śląska
nadesłał: BrunoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online