Koźmiński: Absurd, absurd i jeszcze raz absurd

Tematem dnia 24 godziny po świętej wojnie w Krakowie nie był wynik meczu Wisła - Cracovia, ale wiadomość o tym, że Marek Koźmiński ma zostać menedżerem "białej gwiazdy". Dyskutowali o tym wszyscy. Niektórzy słowa: "ponoć propozycję objęcia funkcji menedżera dostał od Bogusława Cupiała właściciel Górnika Zabrze" potraktowali jako zapowiedź zmian pod Wawelem. 

» Czy to prawda?

Marek Koźmiński: - Absurd, absurd i jeszcze raz absurd. Problemy Wisły są jej problemami i ja nie mam z nimi nic wspólnego. Nie otrzymałem żadnej oferty ze strony krakowskiego klubu, a gdybym ją otrzymał to grzecznie podziękowałbym i na pewno bym jej nie przyjął. Jestem właścicielem większości akcji Sportowej Spółki Akcyjnej Górnik Zabrze. To jest mój klub. W nim pracuję jak potrafię najlepiej.

» Ale przymierzanie pana to najpotężniejszego klubu w Polsce to chyba wyróżnienie?

- Nie chcę takich wyróżnień. Proszę mi powiedzieć jak ja mam teraz stanąć przed zawodnikami Górnika w szatni? Co o mnie pomyślą kibice w Zabrzu i ludzie pracujący w Wiśle? Jeden nieodpowiedzialny dziennikarz po usłyszeniu rewelacyjnej wiadomości w kuluarach, zamiast zadzwonić do mnie, napisał wierutną bzdurę. Gdyby zatelefonował do mnie, a komórkę miałem włączoną do pierwszej w nocy, to usłyszałby moje zdanie i nie byłoby tematu. A tak, to cała piłkarska Polska bębni o tym co ukazało się w gazecie i zostało przedrukowane na nieoficjalnej stronie internetowej Wisły. Co mam zrobić? Tłumaczyć się? To usłyszę, że tylko winni się tłumaczą, a ja nie jestem winny. A jeżeli nie zrobię nic to niektórzy przyjmą to jakby przyznanie się do potajemnych konszachtów, których nie było i nie będzie.

» Jak pan z tego wybrnie?

- Nie wiem co mam robić. Gdyby to jeszcze napisał jakiś bulwarowy dziennik przymknąłby oko, bo w takich gazetach szukanie sensacji jest normą. Ale to zostało wydrukowane w sportowym dzienniku, mający dobrą opinię. To nie jest nawet intryga, to po prostu robienie mi koło dupy. Przepraszam, ale jestem naprawdę wściekły. Nie dość, że mam problem z trenerem, bo przymiarki Wernera Liczki do Wisły Kraków mają w sobie coś prawdy, to jeszcze taki pasztet.

» Werner Liczka odejdzie z Górnika Zabrze?

- Werner Liczka, którego ściągnąłem do Zabrza pracuje w Górnik, ale nie ukrywam, że plotki na temat jego odejścia mają swoje podstawy. I do wczorajszego poranka to był dla mnie wielki problem, zwłaszcza jak zobaczyłem, że prezes Cupiał opuszcza trybuny dziesięć minut przed końcem spotkania Wisła - Cracovia, bo to oznacza, że trenerski stołek Henryka Kasperczaka wyraźnie się zachwiał. Ale takie plotki, to akurat rozumiem. Werner Liczka podczas pracy w Zabrzu został docenionym to jest też dla mnie wyróżnienie, tak samo jak dla zespołu. Ale dlaczego ja mam wystawiać twarz pod wiatr, który został posiany przez innych ludzi?

Rozmawiał: Jerzy Dusik / Dziennik Zachodni

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]