Piłkarze Górnika II przed ostatnią szansą

W sporcie niczego nie da się przewidzieć, dlatego określenie, że ktoś musi wygrać, nie zawsze się spełnia. Piłkarze drugiej drużyny Górnika znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. W grupie I czwartej ligi zajmują przedostatnie miejsce, mając w swoim dorobku tylko trzy punkty. Czarę goryczy przelała ich ostatnia porażka w Zabrzu ze Źródłem Kromołów 1:4. Trener zabrzan Andrzej Kobiałka nie ukrywał swojej irytacji, twierdząc, że niektórzy zawodnicy z kadry pierwszego zespołu, wprost nie nadają się gry nawet w jego zespole. 

Druga drużyna czternastokrotnego mistrza Polski to swoistego rodzaju ewenement. Znajduje się w niej na stałe dziesięciu zawodników. Reszta zostaje do niej dokooptowana czasmi tuż przed meczem. Kilka razy bywało tak, że w polu grał z konieczności bramkarz Bartłomiej Nawrat.

W najbliższą niedzielę zabrzanie w Kościelisku koło Częstochowy zmierzą się z tamtejszym Lotnikiem. Dla podopiecznych Kobiałki jest to już ostatnia dosłownie szansa na to, aby spróbować nawiązać, a przynajmniej nie stracić kontaktu z drużynami będącymi wyżej od nich. Sęk w tym, że w tym samym dniu pierwsza drużyna Górnika gra w Graczach na Opolszczyźnie mecz o Puchar Polski z tamtejszym Skalnikiem. Na wielkie posiłki Kobiałka nie może zatem liczyć.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]