Czy to jest kryzys?

Start w sezon 2004/2005 można było uznać za udany. Górnik pod wodzą Wernera Liczki grał ładnie dla oka i co najważniejsze zdobywał punkty. Po wygranym 2:0 spotkaniu 18 września z Odrą Wodzisław coś się jednak w zabrzańskiej maszynie zacięło. Miesiąc minął, a punktów nie przybyło.
Niektórzy twierdzą, że nastąpił kryzys.
- Z takim postawieniem sprawy się nie zgadzam - mówi Werner Liczka. - Przynajmniej nie w sensie załamania w stylu, czy w grze. Na pewno nie zadowalają nas wyniki, co zresztą było widać po reakcjach zawodników, po przegranych meczach. Ale jeżeli drużyna potrafi zagrać znakomicie początek spotkania z Lechem, wypracować kilka stuprocentowych okazji, z których wykorzystuje jedną, a po wyrównującej bramce znowu rzucić się do ataku i stworzyć kolejne bramkowe szanse i zmarnować je, to nie mówmy o kryzysie. W Warszawie też po słabej pierwszej połowie zagraliśmy dobrze po przerwie i byliśmy blisko remisu.
Co więc szwankuje? Trener Liczka znany jest z tego, że nie szuka alibi, nie zasłania się brakiem szczęścia. Stara się dokonać analizy i wyciągnąć wnioski.
- Przyczyn porażek jest zwykle kilka, ale w naszym przypadku na pierwszym miejscu trzeba postawić brak dyscypliny - dodaje Werner Liczka. - Piłka jest prostą grą i potrzebuje prostych rozwiązań. Jeżeli zawodnik ma trzy zadania w defensywie i trzy w ofensywie to ma je wykonywać, bo gdy zaczyna wymyślać, grać na zasadzie "a może się uda" psuje wysiłek zespołu. I nie ma tu tłumaczenia, że drużyna jest młoda. Każdy musi grać na 120 procent, a wtedy jest szansa postępu, o który nam wszystkim chodzi.
Michał Chałbiński strzelił w dwóch ostatnich spotkaniach po jednej bramce dla Górnika. Nie znaczy to jednak wcale, że tylko on grał dobrze. Grał tak samo jak reszta.
- Nie było obniżki, czy eksplozji formy jednego, czy kilku zawodników - twierdzi trener zabrzan. - Nikogo nie odsunę więc od zespołu, ani nikogo nie będę chwalił. Od każdego będę wymagał, żeby w niedzielnym, wyjazdowym meczu Pucharu Polski ze Skalnikiem Gracze udowodnił, że chce naprawić to co zepsuliśmy w ostatnim miesiącu.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online