Na Śląsku polubili Brazylijczyków

Na Śląsku, po czeskiej i polskiej stronie, wylądował desant piłkarzy z Brazylii. Czterech piłkarzy z "kraju kawy" gra w FC Opava, a pięciu znalazło miejsce w kadrze Górnika Zabrze.
Brazylijczycy po obu stronach Odry nie mają pojęcia o tym, że 100 km dalej grają ich koledzy. - Może gdybyśmy mieli numer telefonu, to zadzwonilibyśmy do nich - zastanawia się Felix Felipe (19 lat), obrońca Górnika. W Zabrzu oprócz niego są jeszcze: Jose da Rosa Hernani (20 l.), Joao Paulo Heidemann (21 l.), Luis Mendes Gaudinho (19 l.) oraz Tchiago Coelho (18 l.). W czeskim pierwszoligowcu z Opawy występują: Melinho (24 l.), Batista (24 l.), Nene (23 l.) i Erivelto (22 l.). Batista to najlepszy strzelec klubu z Opawy, dopytuje się o Brasilię. Innych swoich rodaków grających w Polsce nie znają.
- Opawa jest w Czechach wyjątkiem - mówi Werner Liczka, czeski szkoleniowiec Górnika. - U nas w porównaniu z Polską, kluby mają inną filozofię: bazuje się na swoich zawodnikach.
W Opawie z Brazylijczyków są bardzo zadowoleni. - Pomogli nam wywalczyć awans do I ligi. A teraz Batista i Melinho sa czołowymi postaciami w zespole - podkreśla Jiri Berousek, menedżer FC Opava.

źródło: Fakt
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online