Derby dla Gwarka

W Śląskiej Lidze Juniorów w piłce nożnej w minionej kolejce doszło do derbowego meczu pomiędzy Gwarkiem Zabrze i Górnikiem Zabrze. Na stadionie w Biskupicach zgromadziło się sporo wiernych kibiców obu drużyn, wśród których nie zabrakło znanych piłkarzy i działaczy.
Gwarek, który pełnił rolę gospodarza wygrał 2:0 (1:0) i zapewnił sobie tytuł mistrza jesieni.
Już w 5. minucie za zagranie ręką w swoim polu karnym przez piłkarza Górnika, sędzia podyktował rzut karny dla Gwarka. Strzelał Tomasz Cywka, ale bramkarz Seweryn Kiełpin zdołał wybić piłkę. W 25. minucie Marek Kobel sfaulował w polu karnym napastnika Gwarka Przemysława Trytkę i sędzia podyktował dla Gwarka drugą jedenastkę. Ttym razem pewnym jej egzekutorem okazał się Łukasz Pyka.

Drugiego gola dla Gwarka zdobył w 80. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Dawid Jarka. - Przez cały czas dyktowaliśmy warunki. Gdyby nasi chłopcy wykazali więcej precyzji, to mogliśmy wygrać wyżej. Cieszymy się z tego zwycięstwa, bo był to dla obu drużyn prestiżowy mecz - powiedział Janusz Kowalski trener Gwarka.

- Gwarek zaskoczył nas w pierwszej połowie agresywnością. W drugiej gra już była bardziej wyrównana. Stworzyliśmy też dogodne sytuacje. Stramski był sam na sam z bramkarzem i z kilku metrów nie udało się mu go pokonać. Król strzelił mocno z bliska, ale Wójcik zdołał wybić piłkę na róg.
Trzeba jednak obiektywnie stwierdzić, że Gwarek wygrał zasłużenie - mówił Jerzy Weroński trener Górnika.

Gwarek: Wójcik - Żelazny, Bilski, Białek, Dębowski - Pyka, Fulczyk, Cywka (75. Feruga), Wojciuch - Trytko, Jarka (85. Sobczak).

Górnik: Kiełpin - Kobel, Kos, Koprucki, Urbaniak - Kasperek (55. Dybcio), Jasiczek (80. Jaśkiewicz), Bieliński, Maszka - Piekarski (70. Stramski), Król (85. Boniewski).

źródło: Dziennik Zachodni