56. urodziny Górnika

Dziś mamy 56-lecie Górnika Zabrze. 14 grudnia 1948 roku utworzono Klub Sportowy Górnik Zabrze, w którym piłka nożna była jedną z sekcji. Klub powstał z połączenia klubów: RKS Concordia, KS Pogoń, RKS Skra i KS Zjednoczenie.
Oprócz piłki nożnej w KS Górnik Zabrze były także inne sekcje sportowe takie jak: lekka atletyka, zapasy, boks, pływanie, tenis ziemny, gimnastyka sportowa i szachy. Sportowcy KS Górnik Zabrze zapisali się złotymi zgłoskami w historii naszego miasta. 
Od 1996 roku z KS została wyodrębniona Sportowa Spółka Akcyjna Górnik Zabrze, która jest klubem jednosekcyjnym zajmującym się piłką nożną.

Z okazji 56. urodzin Górnika wszystkim obecnym i byłym piłkarzom, trenerom, działaczom oraz wszystkim kibicom kolejnych wielkich sukcesów sportowych i finansowych życzy redakcja strony "Górnik Zabrze On-Line".Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]