Rozmowa z Markiem Koźmińskim, właścicielem Górnika

" Czuje pan ulgę, że wreszcie wyjaśnił się status trenerów Liczki i Lorensa?
Marek Koźmiński: - Ulga to złe słowo. Ja wolę mieć wszystko poukładane, a tutaj Wisła przetrzymała nas w zawieszeniu. Choć decyzja o odejściu Wernera Liczki do Wisły została podjęta wcześniej umówiliśmy się, że dopóki w Krakowie nie będzie oficjalnej informacji my też wstrzymamy się z jej ogłoszeniem. 

" Nie żal panu, że musi pożegnać Liczkę?
- To nie była nasza wola. Ale coś kiedyś zawsze się kończy. Liczce zawdzięczamy bardzo dużo, ale dobra robota z zespołem zapoczątkowana już przez Waldemara Fornalika będzie kontynuowana.

" Osoba Edwarda Lorensa to gwarantuje?
- Oczywiście. Nasz wybór był przemyślany i zdecydowany, uwarunkowany drużyną, jaką obecnie mamy. Kandydatura Lorensa nie podlegała wątpliwości, to uznany fachowiec. Trenowałem pod jego okiem jeszcze jako piłkarz reprezentacji i mam jak najlepsze zdanie o jego warsztacie. Gdyby było inaczej pan Lorens nie zostałby trenerem w Górniku.

" Jednak ostatni okres nie należał do udanych dla tego szkoleniowca...
- Na Cyprze pracował pół roku, a to dużo jak na tamtejsze gorące głowy - Smuda wytrzymał tam znacznie krócej. A nieudany epizod w GKS? Tam wówczas pozbyto się kilku czołowych zawodników. Uważam też, że do gry w pucharach klub nie był odpowiednio przygotowany. No i być może była potrzeba zrobić z Lorensa kozła ofiarnego. Poza tym każdy trener miewa okresy kiedy mu się widzie lepiej lub gorzej. Liczka też nie miał w Zabrzu spektakularnych wyników, ale pracował z ludźmi, którzy do ich osiągania nie są jeszcze gotowi.

" Czy za Liczką mogą pójść do Wisły piłkarze Górnika?
- O to niech pan pyta w Krakowie. Żadnych oficjalnych ofert dla jakiegokolwiek piłkarza nie dostaliśmy.

" Podobno jednak Kazimierz Moskal będzie kierownikiem drużyny na Reymonta, choć w Górnik ma jeszcze ważny kontrakt...
- To dla mnie nowość, ja o tym czytam w prasie. To pomysł ludzi z Wisły, nie mój. Prawda jest taka, że Kaziu z powodów rodzinnych nie trenował półtora miesiąca i nie był nam ostatnio zbyt przydatny. Odniosłem wrażanie, że głowa jest już gdzie indziej, nie w Górniku. Ale jeżeli będzie taka potrzeba uszanuję jego decyzję.

" A czy w Zabrzu zostanie Piotr Brożek? Właśnie z bratem Pawłem wyjechał na testy do angielskiego West Ham United.
- Pisemna prośbę o wyjazd na Wyspy dostaliśmy w poniedziałek rano, kiedy piłkarz pakował już walizki. Przyjąłem to do wiadomości, bo co miałem zrobić? W umowie rocznego wypożyczenia z Wisły nie ma jednak żadnej klauzuli o wcześniejszym jej rozwiązaniu. Ale nie jest to zawodnik, który nas zbawi. Dziwię się tylko, że Piotrek nie zadzwonił do mnie wcześniej. Choć... U tego chłopaka wiele rzeczy nie jest mnie już w stanie zdziwić.

Rozmawiał: Tomasz Mucha / Dziennik Zachodni

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]