Będzie decydowała większość

Zbigniew KoźmińskiZbigniew Koźmiński opuszczał budynek PZPN wczoraj wieczorem w dobrym humorze. Prezes Górnika Zabrze i zarazem szef Piłkarskiej Ligi Polskiej zdołał bowiem do swoich pomysłów przekonać kolegów z Amiki Wronki, Groclinu Grodzisk Wielkopolski oraz Wisły Kraków. - Po tych kilku godzinach rozmów sytuacja w sprawie podpisania kontraktu z Ideą uległa poprawie. Ustaliliśmy coś, co można nazwać protokołem rozbieżności. Uzgodniliśmy kwestie wspólne dla naszej wielkiej grupy G-14 - stwierdził Koźmiński.

- A my słyszeliśmy, że raczej G-13 i Legia Warszawa?

- No, można tak określić (śmiech). Ja akurat jestem nastawiony bardziej pojednawczo. Ale od pewnych postulatów nie odstąpimy! Przekażemy Idei nasze spostrzeżenia, a następnie jej przedstawiciele ustalą, co jest dla nich granicą kompromisu. Na pewno dojdzie do jeszcze jednego spotkania w gronie prezesów klubów i na zasadzie normalnego głosowania podejmiemy decyzję.

- Chcecie jednak zostawić sobie furtkę w postaci zapisu o renegocjacji umowy po ogłoszeniu ostatecznych wyników przetargu na prawa telewizyjne do ligi polskiej?

- Przyznaję, że były takie głosy i jest to propozycja zasadna. Niestety Idea odnosi się do tego bardzo sceptycznie. Nie chciałbym jednak mówić o szczegółach, bo tego typu rzeczy są w fazie ustalania. Dajmy sobie czas do początku stycznia.

- Legia nie chce zgodzić się na udostępnienie Idei miejsca na reklamę na koszulkach zawodników?

- Oni muszą zdać sobie sprawę, że funkcjonują w określonym systemie i środowisku. Chociaż myślę, że i tak już pewne rzeczy zrozumieli. W tej sprawie będzie decydowała większość.

- Czy to prawda, że z Wisłą, Amiką i Groclinem mocno zbliżyliście stanowiska?

- Powiem więcej - są identyczne. Dlatego z optymizmem czekam na dalszy przebieg wypadków.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]