Kibice pozwą policję?

Jak bumerang powrócił temat interwencji policji przed meczem Wisły Kraków z Górnikiem Zabrze (23 sierpnia). Do redakcji katowickiego "Sportu" dotarło pismo od kibiców z Zabrza, którzy nie rozumieją dlaczego nie zostali wpuszczeni na stadion "Białej gwiazdy". "Sport" podążył tym tropem i...
- Krakowska policja argumentowała swój brak chęci wpuszczenia nas na mecz brakiem list imiennych, które... posiadaliśmy - twierdzą kibice zrzeszeni w Stowarzyszeniu " Klubu Sympatyków Górnika w Zabrzu". - Chcieliśmy je okazać, ale służby porządkowe zrobiły to, co potrafią najlepiej, czyli bezpodstawnie użyli siły. 
- To nie do końca tak - usłyszeliśmy w sekcji zabezpieczeń w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie. - 26 kibiców miało bilety i zostali przewiezieni na stadion. Pozostali nie mieli biletów, więc zgodnie z zaleceniami PZPN nie zostali wpuszczeni na stadion. Nie było ich również na liście.

Z takim stwierdzeniem nie zgadzają się fani z Zabrza, którzy twierdzą, że mieli wejściówki, a mimo to nie zostali wypuszczeni z dworca PKP. Policja postanowiła tak samo potraktować całą grupę - "zapakować" z powrotem do pociągu i odesłać do Zabrza. Służby porządkowe zastosowały odpowiedzialność grupową. - Jako Stowarzyszenie skontaktowaliśmy się z naszym prawnikiem i cała sprawa najprawdopodobniej trafi do sądu - można przeczytać w liście otwartym kibiców skierowanym do mediów. - Będziemy domagali się swoich praw wolnego obywatela, który może wyjść z dworca i udać się pod stadion, aby tam kupić bilet.

- Postąpiliśmy zgodnie z obowiązującymi przepisami - informuje krakowska policja. - Każdy kibic musi mieć kartę chipową, bilet i znajdować się na przygotowanej przez klub liście.

Ciąg dalszy będzie w sądzie?

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]