Współpraca na linii GKS - Górnik?

Górnik chce i może pomóc GKS. Oficjalnie składam taką deklarację - wyznał wczoraj Zbigniew Koźmiński. Prezes Górnika i jednocześnie prezes Piłkarskiej Ligi Polskiej zasiadający w Prezydium PZPN również głosował za uchwałą, że zadłużone kluby mogą potwierdzać do gry jedynie piłkarzy, którzy nie ukończyli dwudziestego pierwszego roku życia. Uważa jednak, że decyzja piłkarskiej centrali nie wbija gwoździ do trumny GKS. Wręcz odwrotnie, jest ostatnim kołem ratunkowym, które pozwoli katowiczanom dokończyć rozgrywki. - Czytałem już opinie, które zupełnie nie "łapią ducha" naszego postanowienia - dodaje Zbigniew Koźmiński. - To nie nalot na kluby, a wręcz wyciągnięcie pomocnej dłoni. GKS ma bardzo trudną sytuację i w jego przypadku innej szansy ratunku nie było.

Sytuacja "Gieksy" dramatycznie się pogorszyła, gdy ZUS, nie mogąc ściągnąć wierzytelności skierował sprawę do prokuratury, a ta spłatę zadłużenia klubu z Bukowej scedowała bezpośrednio na PZPN. To w pewnym sensie wstrząsnęło murami na Miodowej, a już na pewno wystraszyło księgowość związku. Mając wybór między "skasowaniem" zadłużonego klubu, a otworzeniem furtki dla GKS na dogranie sezonu i dokończenie sportowej rywalizacji, zdecydowano się na przeforsowanie wspomnianej uchwały. - Na świecie dwudziestojednolatkowie są już pełnoprawnymi zawodnikami, grają w pierwszych składach zespołów. Tymczasem u nas się utarło, iż to jeszcze dzieci, że trzeba młodzież powoli wstawiać do składu, rozsądnie rzucać na głębokie wody. I w tej opinii tkwimy od lat. Tylko Górnik nieco z konieczności, ale przede wszystkim z przemyśleń, nie boi się otwarcie stawiać na młodzież. Mamy w klubie mnóstwo młodych utalentowanych zawodników i część z nich możemy natychmiast wypożyczyć "Gieksie". Musimy sobie pomagać na Śląsku, dlatego jeśli zgłoszą się do nas działacze GKS, chętnie porozmawiamy i ustalimy zasady współpracy - kończy Zbigniew Koźmiński.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]