Lech: Panie Dziurowicz ja czekam na kasę!

Piotr Lech (37 l.) w GKS Katowice spędził dwa lata. Po rundzie jesiennej sezonu 2001/2002 prezes Gieksy, Piotr Dziurowicz, podziękował bramkarzowi. I mimo iż od tamtego czasu minęły już ponad dwa lata, do tej pory mu nie zapłacił.
- Kontrakt został rozwiązany z winy klubu. Złożyłem pismo do PZPN w sprawie zaległości – opowiada Lech. – Napisałem, ile klub jest mi winien z tytułu rat kontraktowych i premii. Mimo, że wszystko było jasne, sprawa się przeciągała. Piłkarz wynajął adwokata. Mecenas Roman Kaziewicz sprawnie poprowadził całą sprawę. – Związek zasądził spłatę zadłużenia wraz z odsetkami – tłumaczy Lech. – Prezes Dziurowicz płakał, że nie ma kasy i żeby rozłożyć to na raty. Zgodziłem się. To był błąd.
Z każdej transzy Canal+, którą otrzymywał GKS, część pieniędzy zostawała przekazywana na konto piłkarza.
- Niestety, ostatniej raty nawet nie powąchałem - denerwuje się Lech. – Mimo iż termin spłaty dawno minął. Dzwoniłem do Dziurowicza i mówiłem mu, że znowu rosną odsetki. W październiku oddzwonił i zapytał o numer konta bankowego. Kasy nie ma, a on milczy.
Bramkarz nie zamierza darować Dziurowiczowi nawet grosza! – Nie jestem świętym Mikołajem – dodaje. – Mam na utrzymaniu rodzinę. A za to, co jest mi winien, mógłbym kupić niezły samochód.
Lech walczy o swoje. Kolejne jego pismo powędrowało do PZPN, ale odzewu nie ma.
- Słyszę, że lutowe pieniądze, które Gieksa ma otrzymać z Canal+, są już podzielone – Lech nie kryje obaw. – PZPN ma je przekazać urzędowi skarbowemu i ZUS. A przecież gwarantem spłaty długu wobec mnie jest związek. Dlaczego mam być pokrzywdzony?!

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]