Oświadczenie Stowarzyszenia Kibiców Górnika Zabrze

Stowarzyszenie "Klub Sympatyków Górnika Zabrze" wyraża głębokie niezadowolenie z działań pewnej osoby, która mieni się być kibicem Górnika Zabrze. Mamy tu na myśli osobę odpowiedzialną za marketing w klubie "Sportowa Spółka Akcyjna Górnik Zabrze" zwaną dalej "marketingowcem".
Otóż jeszcze pod koniec ubiegłego roku Stowarzyszenie "Klub Sympatyków Górnika Zabrze" postanowiło wesprzeć coroczna akcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Postanowiliśmy, iż zwrócimy się z prośbą do Prezesów naszego klubu o podarowanie nam oryginalnej koszulki Górnika Zabrze. Chcieliśmy zebrać podpisy wszystkich piłkarzy a następnie wystawić tą koszulkę wraz z dołączonymi gadżetami zebranymi wśród naszych kibiców na aukcję internetową pod patronatem WOŚPu, a całość zebranej sumy przeznaczyć oczywiście na dzieło kierowane przez pana Jurka Owsiaka.
Prezesi oczywiście przystali na naszą propozycję i jedynym warunkiem jaki musieliśmy spełnić to "osobisty odbiór" tejże koszulki. Ze względu na to że był to okres przedświąteczny i każdy z nas miał obowiązki domowe, praca i szkoła nie mogliśmy odebrać jej w terminie. W sobotę poprzedzającą WOŚP pojechali do klubu dwaj nasi przedstawiciele w celu dogadania szczegółów ale jakże było ich wielkie zdziwienie gdy dowiedzieli się że koszulki nie ma, a ta która jest podpisywana należy do klubowego "marketingowca" i jest przeznaczona dla przedstawiciela pewnej firmy, który to sobie zażyczył podpisanej autografami koszulki dla swoich promocyjnych celów i wykorzystując nasz klub zapragnął zaistnieć na aukcji allegro.
Jakież było nasze zdziwienie gdy dowiedzieliśmy się w klubie, że nie ma żadnej koszulki która mogłaby być dla nas - KIBICÓW - przekazana - po prostu "marketing" działa na "maksymalnych" obrotach i "zaspokaja na bieżąco" potrzeby kibiców nie wspominając już o piłkarzach. Okazało się, że w klubie nie ma ani jednej koszulki!!!! Wielce szanowny pan "marketingowiec" zaprzeczył, iż jakakolwiek koszulka została dla nas przygotowana. A takowa była, a co z nią się stało przedstawię w dalszej części. Pan "marketingowiec" wielkodusznie próbował się kontaktować z ową firmą, a raczej z jej przedstawicielem o przysłanie kilku koszulek ale nie w celu przekazania nam jednej z nich lecz jeśli już jesteśmy na "tapecie" to żeby nam zamknąć buzie postanowił "dobrodusznie" przekazać jedną z nich dla Stowarzyszenia. Niestety było już po fakcie. Nasz pomysł upadł. Było nam przykro z tego powodu, iż nie będziemy mogli wspomóc akcji WOŚP, a także przykro z powodu "wystawienia" nas do wiatru przez przedstawiciela klubu.
I po raz kolejny jakież było nasze zdziwienie gdy w czwartek 13 stycznia 2005r. o godzinie 15.52 na oficjalnej stronie Górnika Zabrze pojawił się news mówiący o licytacji koszulki z podpisami piłkarzy Górnika a także stroju Marcela Liczki. Licytacji na rzecz WOŚP... News został umieszczony przez pana "marketingowca"... Okazało się, że pan "marketingowiec" używając języka kolokwialnego "podprowadził" koszulkę przeznaczoną dla nas. Później zaprzeczył, iż była dla nas przygotowana jakaś koszulka. Po czym wielkodusznie chciał nam jeszcze jakąś koszulkę załatwić.
Pan "marketingowiec" działał z premedytacją. Tą koszulkę przeznaczoną dla nas dał jakiemuś znajomemu od interesów. Panu "marketingowcowi" nie chodziło wcale o pomoc akcji WOSPu tylko o swoje interesy. Nie po raz pierwszy przekonujemy się, iż ów jegomość z kibicami chce rozmawiać jedynie jeśli będzie miał z tego jakiś profit. Doszły nas słuchy ze ma ukazać się jakaś gazetka poświęcona Górnikowi. Ciekawe, że informacja taka pojawia się po tym jak Stowarzyszenie "Klub sympatyków Górnika Zabrze" postanowiło wydać swoją gazetkę. Także okładki pod myszki zrobione jedynie jako gadżety dla kibiców i wymyślone przez kibiców na Forum Kibiców zaraz przykuły uwagę pana "marketingowca", który po raz kolejny podebrał nam pomysł jedynie po to by sobie zarobić. Jednak rzeczą najgorsza według nas jest podpisanie nazwą Stowarzyszenia aukcji na rzecz WOŚP-u. Nie mamy pretensji o podebranie nam pomysłu akurat na tą okazje, gdyż najważniejszy jest cel tej akcji. Sami gorąco dopingujemy by aukcja ta przyniosła jak największy zysk i by te pieniądze pomogły w leczeniu małych dzieci. Natomiast nie możemy pozwolić by pan "marketingowiec" posługiwał się prawnie zastrzeżoną nazwą Stowarzyszenia bez naszej wiedzy i zgody, a także w sprawie w której nas okłamywał nie mając wcale na celu dobra akcji WOŚPu, a jedynie swoje prywatne interesy.
Sprawa która dziś wyszła na światło dzienne to taka, iż pan "marketingowiec" przypadkowo spotkał dziś jednego z przedstawicieli Stowarzyszenia na sparingu z Polonią Bytom i w trakcie rozmowy potraktował go w sposób dalece odbiegający od panujących zasad przyzwoitego zachowania i panujących w świecie homo-sapiens obyczajów.
Wyrażamy głęboki żal oraz ubolewanie iż taka osoba pracuje pod egidą Sportowej Spółki Akcyjnej Górnik Zabrze!

Z wyrazami szacunku
Stowarzyszenie "Klub Sympatyków Górnika Zabrze".

źródło: www.stowarzyszenie.net/forumRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]