Więcej o sobotnim sparingu Górnik - Polonia Bytom

Remisem 1:1 (1:0) z III-ligową Polonią Bytom zakończył się pierwszy tej zimy sparing Górnika. Na bocznym boisku w Zabrzu trener Edward Lorens sprawdzał jednak szerokie zaplecze.
Prowadzenie dla zabrzan zdobył w 44 min Marcin Siedlarz, który wykorzystał sytuację sam na sam po prostopadłym podaniu od Sebastiana Dudka (testowany pomocnik z Promienia Żary). Wyrównanie padło w 86 min, kiedy to Piotr Leciejewski sfaulował Karola Kajdę i sędzia podyktował rzut karny. 

Obroniony karny
Bramkarz Górnika obronił strzał Mateusza Kusia, ale skapitulował przy dobitce Damiana Lickiewicza. Dwie minuty później to Górnik miał "jedenastkę" po faulu na Robercie Drągu (21-letni napastnik z Glinika Gorlice). Brazylijczyk Joao Paulo strzelił jednak "Panu Bogu w okno".
- W pierwszej połowie nasza gra wyglądała w miarę poprawnie, w drugiej części gry zmiennicy grali słabiutko, a Brazylijczycy "pogłębiali dno" - przyznał szkoleniowiec.
Górnik grał bez Lecha, Felipe, Hernaniego, Michała Karwana, Popieli, Liczki, Bukalskiego, Piotra Brożka, Chałbińskiego, Aleksandra, Andraszaka, Pawła Króla oraz kontuzjowanych Bukowca i Kuzery. Z testowanych piłkarzy podziękowano już Dudkowi oraz Nigeryjczykowi Onyehachi. Michał Zawadzki, zgodnie z umową wrócił do Zielonej Góry, ale Górnik będzie mu się przyglądał. Zostali natomiast Drąg i Piotr Madejski. Ten ostatni będzie trenował w Zabrzu, ale Marek Koźmiński musi się jeszcze porozumieć w sprawie jego wypożyczenia z Hutnikiem Kraków.

Piętnastolatek na boisku
Trener Lorens chciał też przyjrzeć się młodym piłkarzom z II drużyny, stąd obecność na boisku 15-letniego Roberta Trznadla, niewiele starszego Kamila Króla (brata będącego już w kadrze zespołu, Pawła) oraz 19-letniego Arkadiusza Bartnikowskiego. Wczoraj wieczorem do Polski miał przylecieć kolejny piłkarz z Brazylii - defensywny pomocnik.
Zabrzanie przez najbliższy tydzień będą dwa razy dziennie trenować na własnych obiektach. Na dzisiejszym treningu ma się pojawić pomocnik z Brazylii, którego wypatrzył tam właściciel klubu Marek Koźmiński.

źródło: Dziennik Zachodni / GWRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]