Na trzech frontach

Piłkarze Górnika mieli wczoraj wyjątkowo napięty dzień. Ponad 30-osobowa kadra podzielona na trzy grupy. Jedna przeszła kompleksowe badania w Katowicach, a w tym czasie pozostali piłkarze trenowali w siłowni. Po południu część drużyny wyszła na boisko, by rozegrać wewnętrzną gierkę. Wśród piłkarzy, którzy pojechali na badania do Katowic był kolejny Brazylijczyk sprowadzony do Zabrza przez Marka Koźmińskiego. – Oglądałem go przed rokiem. Podczas grudniowego pobytu w Brazylii też widziałem tego zawodnika w akcji. Jest to defensywny pomocnik i moim zdaniem jeżeli przepracuje z nami okres przygotowawczy, może nadawać się do gry w pierwszej jedenastce. Chłopak ma 21 lat i teraz wszystko zależy od tego, czy dojdziemy do porozumienia z jego menedżerem – mówi Marek Koźmiński.
Nie jest wykluczone, że w Zabrzu pojawi się jeszcze jeden, już ósmy piłkarz z kraju mistrzów świata. Tym razem jednak może to być Brazylijczyk od pewnego czasu przebywający już w Europie i grający za naszą południową granicą. - Na AWF przebywali wszyscy Brazylijczycy, a także Madejski, Siedlarz i Bartnikowski. Znając wyniki badań będziemy mieli jasny przegląd tego, na co stać dziś wszystkich piłkarzy kadry Górnika – stwierdził II trener Górnika Marek Wleciałowski.
Poza treningiem są obecnie Felipe, który po operacji przechodzi okres rehabilitacyjny i może tylko biegać, a także Paweł Król i Mateusz Bukowiec. Ten ostatni nie dość, że ma problemy z pachwinami, to nie podpisał jeszcze kontraktu z klubem. – Mateusz zna nasze warunki i swego czasu mówił, że kontrakt podpisze – mówi Marek Koźmiński. – Do tej pory tego nie zrobił, więc czekamy na jego decyzję. Ostateczny termin to dzień naszego wyjazdu do Włoch na zgrupowanie, gdzie zagramy m.in. z Brescią i Udinese.
We Włoszech powinien dołączyć do Górnika leczący od ponad pół roku kontuzję Nigeryjczyk Ugo. Zgrupowanie na Półwyspie Apenińskim zadecyduje, czy piłkarz mający za sobą grę Serie A, zadebiutuje w końcu w klubie z Roosevelta.

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]