Madejski: To moja szansa

Liderowanie w trzecioligowym Hutniku Piotr Madejski zamienia na walkę o miejsce w składzie pierwszoligowego Górnika Zabrze. Wychowanek drużyny z Suchych Stawów dostał zgodę na treningi u Edwarda Lorensa, a kluby właśnie finalizują umowę o półrocznym wypożyczeniu. Jeżeli Piotrek wykorzysta szansę, to może spełnią się jego marzenia, by zostać ligowym piłkarzem. 
- Ucieszyłem się z tej propozycji z Zabrza, to jest dla mnie szansa, na którą już od pewnego czasu niecierpliwie czekałem - mówi Piotr Madejski. -Wiadomo, wcześniej nie udało się przejść do innego pierwszoligowca, Cracovii. Jasne, że szkoda było rozstawać się z Hutnikiem, ale jak chcę zostać piłkarzem z prawdziwego zdarzenia, to już był czas najwyższy, by spróbować sił w wyższej lidze.
» Do Górnika pojechałeś na tzw. ,casting", trener Lorens przyglądał się bodaj 15 młodym piłkarzom, a w klubie zostanie 2-3...
- Wygląda na to, że trener Lorens uznał, iż warto dać mi szansę. Wiem, że kluby dogadują się odnośnie wypożyczenia i to raczej jest już przesądzone. Teraz będę miał pół roku na to, by udowodnić, że się do tej ekstraklasy nadaję. Czekam z niecierpliwością na to wyzwanie, bo wierzę, że jestem mu w stanie sprostać.
» Jak wyglądały pierwsze treningi w Górniku?
- O tym, że zostałem tu na dalsze treningi chyba zadecydował sparing z Polonią Bytom. Zagrałem w nim 60 minut i trener Lorens mnie zostawił. Same zajęcia, chociaż trenujemy dwa razy dziennie, nie są ponad moje siły. Wytrzymuję spokojnie te obciążenia, nogi mi nie drżą. Wiem, że fizyczne przygotowanie będzie bardzo ważne, by w ogóle szansę występu w ekstraklasie otrzymać.
» Jak Cię przyjęli nowy koledzy?
- W Zabrzu jest silna kolonia krakowska, z Hutnikiem byli przecież związani Bukalski i Siedlarz. No i jest jeszcze Piotrek Brożek. Wprawdzie klub zapewnił mi zakwaterowanie, ale na razie właśnie z Piotrkiem codziennie przemierzamy drogę Kraków - Zabrze - Kraków. Dopóki mogę zaglądać do domu, to korzystam z tego, bo w sezonie tak wielu okazji może już nie być.

źródło: Gazeta KrakowskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]