Prezes odchodzi z Górnika?

Rozmowa ze Zbigniewem Koźmińskim, prezesem Górnika Zabrze i Piłkarskiej Ligi Polskiej.
» Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz zapowiedział, że może pan zostać szóstym wiceprezesem PZPN, jeżeli zakończy działalność w Piłkarskiej Lidze Polskiej i Górniku. Jak pan to skomentuje?
Zbigniew Koźmiński: - To nie jest do końca prawda, a raczej pewne przekłamanie. Obecny zarząd PLP faktycznie kończy pracę w obecnym składzie 7 marca, kiedy to odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze PLP. Jego celem będzie powołanie spółki, która od początku nowego sezonu przejmie od PZPN prowadzenie rozgrywek I i II ligi. Na jej czele zaś nie będą mogli stać prezesi klubów.

» I w związku z tym bierze pan pod uwagę objęcie funkcji wiceprezesa PZPN do spraw klubowych?
- Myślę o tym poważnie.

» Nawet jeżeli będzie to się musiało wiązać z rezygnacją z prezesury w zabrzańskim klubie?
- Jeżeli będę rezygnował z pracy w Górniku, to nie z powodu funkcji w PZPN, ale z innych względów. Głównie dlatego, że w mieście nikt się nie interesuje sprawami Górnika. A ja nie zamierzam zmagać się z wierzycielami i podzielić losów prezesa GKS Katowice Piotra Dziurowicza.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]