Niedosyt juniorów Górnika po turnieju o Puchar Prezydenta Zabrza

Ciągnie wilka do lasu. To popularne określenie nasunęło się nam, kiedy zobaczyliśmy jak osiemnastoletni Mateusz Bukowiec z Górnika Zabrze rozmawiał na trybunach hali przy ulicy Matejki z młodymi piłkarzami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi.
- Mam kilku kolegów w łódzkiej szkole, z którymi grałem w reprezentacji Polski. Zawsze jest o czym wspominać - powiedział Mateusz. 

Bukowiec, choć był młodszy o rok od uczestników XIII Międzynarodowego Turnieju Juniorów o Puchar Prezydenta Zabrza, oglądał mecze na widowni, choć z powodzeniem mógłby grać w zespole juniorów Górnika. Od dwóch lat jest już jednak w kadrze pierwszego zespołu czternastokrotnego mistrza Polski. Ma już za sobą występy w ekstraklasie. Od kilku miesięcy boryka się jednak z kontuzją pachwiny. Już się wydawało, że się całkowicie wyleczył, a tymczasem dolegliwości znowu dały znać o sobie.

W meczu o trzecią lokatę Górnika Zabrze przegrał 1:2 z chłopcami z łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
– Czujemy spory niedosyt. Liczyliśmy na wyższą lokatę. Dość pechowo przegraliśmy pierwszy mecz w grupie z Balticą Kaliningrad 0:1. W decydującym o wyjściu z grupy meczu wygraliśmy z Banikiem Ostrawa 3:1. Jednak bezbramkowy remis z Polonią Warszawa sprawił, że zamiast pierwszego miejsca zajęliśmy drugie miejsce w grupie i przepadła nam szansa walki o końcowy sukces – mówił Rafał Kamiński, kapitan Górnika. Jest on uczniem Zespołu Szkół Ekonomiczno Usługowych w Gliwicach. Chodzi do klasy ze specjalizacją kucharz-kelner. W przyszłości chce się specjalizować w przygotowywaniu włoskich potraw.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]