Efekt szaleństwa

Proszę napisać, że wróciłem z Warszawy i w efekcie szaleństwa rozstałem się ze szkoleniowcem – w ten sposób prezes Górnika Zabrze Zbigniew Koźmiński tłumaczy odejście Edwarda Lorensa z klubu. Wczoraj trudno było jednak ustalić, czy szkoleniowiec został zwolniony, czy też odszedł sam. Po zaledwie miesiącu pracy, ani razu nie poprowadziwszy drużyny w oficjalnym meczu. - No cóż, ktoś musi ustanawiać rekordy - powiedział Lorens, ale nie chciał wyjaśnić, jak do tego doszło, że przestał pracować w Zabrzu. Jego następcą został Marek Wleciałowski, dotychczasowy asystent.

Szkoleniowiec wczoraj po porannym treningu nie pożegnał się jednak z drużyną. - Trener Lorens zrezygnował? Chyba ktoś pana nabił w butelkę, przecież był dzisiaj na zajęciach. Ale jeśli to prawda, to jestem w szoku - powiedział pomocnik Łukasz Juszkiewicz. Zdziwieni byli też inni piłkarze. - Jestem zaskoczony, strasznie zaskoczony. Jeszcze się z czymś takim nie spotkałem, żeby trener po miesiącu rezygnował. Nie wiem, dlaczego on to zrobił. Może poszło o pieniądze, ale to tylko domysły - zastanawiał się Piotr Lech.

- W przypadku trenera Lorensa pieniądze nie mają nic do rzeczy - twierdzi prezes Koźmiński. - Syna Marka już poinformowałem o całej sprawie, teraz drużynę poprowadzi Wleciałowski. On pojedzie z zespołem do Włoch, a Lorens to zamknięty rozdział. I nie jest ważne, jak panowie zinterpretujecie ten fakt. Obiecałem Edkowi, że niczego nie będę komentował, dopóki on nic nie będzie mówił - wyjaśniał.

Sytuacja finansowa Górnika jest z pewnością daleka od doskonałej, piłkarze o regularnych wypłatach mogą tylko pomarzyć. Jednak działacze obiecali wczoraj zawodnikom, że po powrocie ze zgrupowania we Włoszech zaległości zostaną uregulowane.

Rostanie Lorensa z Górnikiem jest o tyle zaskakujące, że do niedawna w klubie utrzymywano, że to idealny następca Wernera Liczki. - Pięć godzin siedzieliśmy w jednej z krakowskich kawiarni i omawialiśmy każdy szczegół pracy. Koncepcję trenera przyjąłem z zadowoleniem - mówił właściciel klubu Marek Koźmiński.

Piłkarze też byli zachwyceni Lorensem. - On pracuje niczym mój ojciec Werner, to dobrze rokuje nam na przyszłość - utrzymywał Marcel Liczka.

Także Wleciałowski był zadowolony z współpracy z Lorensem, liczył że przyniesie mu ona wymierne korzyści. - Ten szkoleniowiec już dawno uchodził w moich oczach za nowatora - wspomniał.

Teraz jednak Wleciałowski będzie musiał radzić sobie sam.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]