Koźmiński: Sacchi też kiedyś zaczynał

» Czy decyzja o niezatrudnieniu nowego trenera po Edwardzie lorensie podyktowana jest oszczędnościami?
Marek Koźmiński, właściciel Górnika: - Nie. Decyzja o powierzeniu drużyny Markowi Wleciałowskiemu jest przemyślana i rozsądna. To człowiek, który zna drużynę, od roku prowadził z nią zajęcia, terminując u Fornalika, Liczki i Lorensa. Poza tym to chłopak, który - jestem przekonany - będzie w przyszłości naprawdę dobrym trenerem. 

» Czyli z czystym sumieniem może pan powiedzieć, że 5 marca w meczu Pucharu Polski z Legią Górnik poprowadzi Wleciałowski?
- Tak. Nie zamierzamy nikogo szukać.

» Ale Wleciałowski nie ma licencji na prowadzenie drużyny w I lidze...
- Skoro prolongatę dostał trener Lecha Poznań Czesław Michniewicz, to dlaczego takiej prolongaty nie miałby dstać Wleciałowski? Przypomnę, że niektórzy twierdzili kiedyś, że trenerem u nas mógł być Czech. Musi być Polak. Więc jest.

» Górnik czeka trudna walka o utrzymanie w ekstraklasie. Nie obawia się pan, że Wleciałowski nie ma doświadczenia w prowadzeniu drużyny?
- Żadne nazwisko nie da żadnej gwarancji. U nas podobno jesienią gwiazdą miał być Kuzera. Abstrahując od tego, że ciągle leczył kontuzje, był jednym z najsłabszych w drużynie. Marek kiedyś i tak musiał zacząć. Słynny Arigo Sacchi w tym samym wieku co on teraz, wprowadził Parmę z III do II ligi, a zaraz potem poszedł do Milanu. I wygrał z nim wszystko, co było do wygrania.

» Nowy trener tydzień temu skończył 35 lat. Buklaski jest jego rówieśnikiem, a Piotr Lech nawet starszy. Będzie miał autorytet?
- Jestem spokojny. Pamiętam początki Marka w Górniku rok temu. Udało mu się zrobić wielką rzecz: podczas zajęć wśród piłkarzy wzbudzał posłuch i to wcale nie krzykiem, tylko swoją naturalną postawą.

Rozmawiał: Tomasz Mucha / Dziennik Zachodni

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online