Aktywni Górnicy

Reprezentacja Polski do lat 21 (rocznik 1983) przegrała na wyjeździe z rówieśnikami ze Słowenii 1:6 (1:3). Spotkanie rozegrano w miejscowości Snežana. Honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył skrzydłowy Górnika Zabrze Piotr Brożek. Oprócz Brożka, który grał w pierwszej połowie zagrali także inni piłkarze Górnika. Paweł Wojciechowski zastąpił już w 27 minucie meczu kontuzjowanego Antoniego Łukasiewicza. Kamil Kuzera, który wyszedł na boisko w podstawowej jedenastce, musiał je opuścić w 57 minucie, po zobaczeniu drugiej żółtej kartki. Natomiast od początku drugiej połowy w bramce kadry rocznika 1983 stanął Bartosz Białkowski (rocznik 1987).

źródło: PZPN / własne / Marten