Karwan kontra Karwan

Dziś Legia podejmuje Górnika Zabrze w 1/8 PP. To będzie bratobójczy pojedynek Karwanów.
- Dzwoniłem do Bartka i poradziłem mu, żeby lepiej próbował przebić się bokami, bo środkiem mu się nie uda - mówi Michał Karwan (26 l.), środkowy obrońca Górnika Zabrze, który w sobotę po raz pierwszy zagra przeciwko swojemu kuzynowi Bartkowi (29 l.).
- Kibice na pewno zobaczą kilka zaciętych pojedynków Karwan kontra Karwan. Sam jestem ciekaw, kto będzie górą - odpowiada skrzydłowy Legii. 

- Dla mnie to szczególne przeżycie - nie kryje Michał Karwan. - Bartek zawsze był dla mnie piłkarskim wzorem. Jednak dzisiaj żadnej taryfy ulgowej z tego powodu nie będzie.

W podobnym duchu wypowiada się pomocnik Legii.

- Nie podchodzę do tego meczu z jakimiś osobistymi ambicjami, żeby młodemu kuzynowi dokopać, ale na pewno Michał nie może liczyć na łagodniejsze traktowanie - śmieje się Bartosz. - Życzę mu, żeby zagrał jak najlepiej, ale zrobię wszystko, żeby strzelić bramkę i żeby Legia wygrała.

Jesienią w meczu Legia - Górnik Bartosz nie zagrał z powodu kontuzji. Jednak dużo wcześniej kuzyni toczyli ze sobą boje.

- Kiedy byliśmy bardzo młodzi, nasi ojcowie organizowali rodzinne mecze - opowiada Bartosz. - Ja i mój brat Wojtek (33 l.) kontra Michał i jego brat Piotrek (24 l., piłkarz Piasta Gliwice - przyp. red.). Częściej my byliśmy górą, ale pamiętam, że młodym czasem udawało się nas ograć.

- To były strasznie ciężkie, zacięte boje i dziś będzie podobnie - obiecuje Michał.

Osiem lat temu Bartosz załatwił Michałowi kontrakt w GKS, gdzie wtedy występował. Być może teraz znów poleci kuzyna w Legii?

- Protekcji żadnej nie będzie - mówi Bartosz. - Wiem, że Michał dobrą grą sam zwrócił na siebie uwagę czołowych polskich klubów. Możliwe, że jest już w notatniku szefów Legii i wkrótce znów zagramy w jednej drużynie.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online