Współpraca między Lechią Z.G. a Górnikiem zagrożona?

Za pół roku z Zielonej Góry może zniknąć piłka nożna w wydaniu seniorskim. Może, ale nie musi. Działacze trzecioligowej Lechii informują media o tragicznej sytuacji klubu. Po zakończeniu sezonu z finansowej pomocy miałby się wycofać główny sponsor - Giulio Piantini, a zarząd poda się do dymisji.
Zanim jednak to zrobi, chce zerwać umowę z Górnikiem Zabrze. Byłoby to niemal jednoznaczne z bankructwem drużyny, bo pieniądze od ekstraklasowca stanowią 20% budżetu zielonogórskiego klubu. - Tak naprawdę każdy tę umowę z Górnikiem krytykuje. Tutaj musimy pewne tematy wyprostować, skoro nam się nie podobają te pieniądze, bo są brudne, my ich nie chcemy, to po co ta umowa ? Skoro jednak te pieniądze ratują nam tyłki, to my te pieniądze musimy szanować, tak jak i każde inne pieniądze, które spływają do klubu. To jest temat bardzo trudny, bo jest coś za coś. Komuś nie podoba się umowa, ale pieniądze mogłyby być. Tak naprawdę, to te pieniądze ratują nam start, bez nich mielibyśmy problem z przystąpieniem do rozgrywek. Taka jest sytuacja w klubie - przyznał Radosław Ogiela, dyrektor do spraw sportowych Lechii. Całkowicie inaczej o sytuacji myśli prezes Marek Czerniawski, który czarny scenariusz o upadku zespołu uważa za kompletną bzdurę. - Nie jest prawdą, że Giulio Piantini się wycofuje, ani też, że zrywamy umowę z Górnikiem. Na ten moment zaprzeczam takim pogłoskom, że ktoś tam się wycofuje, bo nie ma oficjalnego stanowiska. Byłem ostatnio na spotkaniu z Giulio Piantini i nie mówił, że się wycofuje - powiedział prezes.

źródło: sport.zgora.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]