Wleciałowski: Nastawiamy się bojowo

Debiutujący dziś w ekstraklasie jako trener Marek Wleciałowski przestrzega swoich podopiecznych: - Będę potępiał wszelkie próby indywidualnych pojedynków wewnątrzbrazylijskich. Chcę, żeby moi piłkarze skupili się na zadaniach dla drużyny - zapowiada szkoleniowec Górnika.
Na Pomorze zabrzanie udali się nocnym pociągiem już w czwartek, a wczoraj po południu przeprowadzili trening na sztucznej murawie w pobliskich Policach. Wleciałowski cieszy się, że do swojej dyspozycji ma już piłkarzy, którzy w ostatnich tygodniach uskarżali się na urazy: Piotra Brożka, Michała Karwana, Pawła Wojciechowskiego i Nigeryjczyka Ugo. Zabrzan nie przeraża też gorąca atmosfera, którą w Szczecinie stwarzają miejscowi kibice. - Cisza i bierność demobilizują. Żywiłowy doping uskrzydla piłkarzy.
Obie drużyny rozpoczynają walkę o utrzymanie w ekstraklasie i bardzo potrzebują punktów. Portowcy na dodatek są żądni rewanżu za klęskę 0:4 w rundzie jesiennej. Natomiast bolączką Górnika u progu wiosny jest kiepska skuteczność (żadnej bramki w pięciu ostatnich meczach).
- Ostatni sparing z Widzewem był już sygnałem, że nasza gra zaczyna układać się coraz lepiej. Nastawiamy się bojowo i wierzę, że w sobotnie popołudnie pokażemy na boisku swoją wyższość - kończy Wleciałowski.

Przypuszczalny skład Górnika wg "Dziennika Zachodniego":
Lech - Felipe, Karwan, Hernani, Wierzbicki - Liczka, Wojciechowski, Bukalski, Piotr Brożek - Chałbiński, Aleksadner.

Nieobecni: Juszkiewicz, Siedlarz (kontuzje).

Jesienią: Górnik wygrał na Roosevelta aż 4:0, najwyżej w całej rundzie. Przez 75 minut nic jednak nie zapowiadało takiego sukcesu, a zabrzanie seryjnie marnowali doskonałe okazje. Dopiero w ostatnim kwadransie, po faulu Julcimara na Chałbińskim, rozwiązał się worek z bramkami. Gole strzelali Popiela (z karnego), Buśkiewicz, Chałbiński i już w doliczonym czasie gry Bukalski.

Typ "DZ": W ciągu ostatnich dwóch tygodni obie drużyny przegrały z Legią (0:1 Górnika, 0:3 Pogoni) i choćby na tej podstawie stawiamy na remis ze wskazaniem na zabrzan.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]