Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Marek Wleciałowski (fot. mq&cob / pogononline.pl)- Rozegraliśmy mecz przy wspaniałej publiczności i gra przy takich kibicach to sama przyjemność - mówił na pomeczowej konferencji prasowej Marek Wleciałowski, trener Górnika Zabrze.
Wleciałowski przyznał, że to Pogoń miała więcej "z gry". - Pogoń przez większą część meczu prowadziła grę, miała optyczną przewagę, więcej operowała piłką. My znając potencjał tego zespołu zagraliśmy zachowawczo, szczególnie w pierwszej odsłonie tego spotkania. Nie ukrywam, że kilka sytuacji stworzonych przez Pogoń było na pograniczu zdobycia tego gola. Gdyby bramka padła, mógłby ten mecz w drugiej połowie różnie się potoczyć - mówił trener zabrzan.
- Po przerwie dokonałem kilku korekt w ustawieniu - kontynuował Wleciałowski. - Razem z zespołem uznaliśmy, że powinniśmy zmienić sposób gry. Cieszę się, że skończyło się to tak, jak się skończyło. Po meczu wymieniliśmy z trenerem Panikiem uścisk dłoni, bo zdajemy sobie sprawę, że to jest piłka i różnie to w futbolu bywa. Jeszcze raz dziękuję za spotkanie.

- Dzisiaj stworzyliśmy pod bramką przeciwnika chyba tyle sytuacji, ile we wszystkich meczach, jakie graliśmy w Szczecinie w rundzie jesiennej - stwierdził po meczu z Górnikiem Bohumil Panik, trener Pogoni.
- Zabrakło skuteczności. Po pierwszej bramce przeciwnika było jeszcze dużo czasu, stwarzaliśmy sytuacje, ale bramki nie padały. Otworzyliśmy się, przeciwnik wykorzystał liczebną przewagę w ataku, strzelił na 2:0 i odwrócić losy meczu było już bardzo ciężko. Można powiedzieć, że choćbyśmy i grali do północy, do bramki byśmy nie strzelili... Ale taka jest piłka - mówił Czech.
Szkoleniowiec Pogoni odniósł się do obecnej sytuacji zespołu w tabeli. - Musimy się liczyć z tym, że jesteśmy w grupie drużyn, które są niżej w tabeli i każdy zdobyty punkt będzie dla nas na wagę złota - stwierdził.

źródło: pogon.v.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]