Sześć bramek Pohla

Ostatnia wizyta piłkarzy Cracovii w Zabrzu, gdzie zespół ten rozgrywał ligowy mecz z Górnikiem, skłoniła nas do refleksji. Ten wielce zasłużony dla polskiego piłkarstwa klub, przeżywał różne koleje losu. W 1962 roku dokonano podziału I ligi na dwie grupy. W jednej z nich znalazły się drużyny Górnika i Cracovii. W pierwszym meczu w Krakowie Górnik wygrał 4:1. Rewanż odbył się 13 maja w Zabrzu.
Piłkarze Górnika bardzo surowo potraktowali zespół „pasów”, wygrywając 9:0. Znakomicie wtedy zaprezentował się strzelec wyborowy Górnika Ernest Pohl, który zdobył sześć bramek. Tak wspomina tamto spotkanie ówczesny kapitan Górnika, Stanisław Oślizło: – Strzeliliśmy nawet dziesiątą, bramkę. Zdobył ją Jurek Musiałek, ale sędzia jej nie uznał. Mieliśmy wtedy bardzo dobrą drużynę. Cracovia miała pecha, bo trafiła akurta na dzień, kiedy wszystko nam wychodziło. Czuję szczególny sentyment do Krakowa. Po zdaniu matury, chciałem studiować w tym mieście i grać w Wiśle Kraków. Okazało się jednak, że wtedy nie było dla mnie miejsca w tym klubie. Zostałem więc w Radlinie i wybrałem studia ekonomiczne w Katowicach – mówi Stanisław Oślizło.
Wracając do teraźniejszości to Górnik ostatnio pokonał Cracovię 1:0, a bramkę zdobył Michał Chałbiński.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online