Wleciałowski: Nigdy nie kalkuluję

Rozmowa z Markiem Wleciałowskim, trenerem Górnika Zabrze
» Przed meczem w Wodzisławiu remis brał pan chyba w „ciemno”?
Marek Wleciałowski: - Nigdy nie kalkuluję. W każdym meczu gramy o zwycięstwo. Do Wodzisławia też jechaliśmy po trzy punkty. Dla obu zespołów było to bardzo ważne spotkanie i oba chciały go wygrać. 

» Jednak kiedy na początku traci się najpierw bramkę, a chwilę później zawodnika, to trudno pozostać optymistą?
- Początek meczu był dla nas mało ciekawy, ale jeszcze przed przerwą zastanawiałem się, co zrobić, by odwrócić losy tego spotkania. Obserwowałem swoich zawodników jak oni się zachowują, jak reagują. Najważniejsze, że nie załamali się, podjęli walkę. Obrana przez nas taktyka na drugie 45 minut, dwie zmiany w składzie, korekta w ustawieniu, były strzałem w dziesiątkę.

» W przerwie starał się pan mobilizować swoich zawodników?
- Wprost przeciwnie. Musiałem ich tonować. Po wyjściu na murawę mój zespół dążył do zwycięstwa, dopiął swego i jestem z tego bardzo zadowolony.

» Czerwona kartka dla Łukasza Juszkiewicza pana zdaniem była słuszna?
- Sędzia tak ocenił sytuację na boisku i nie chcę tego komentować.

DZ: Czy w swojej karierze wygrał pan mecz grając w osłabieniu i przegrywając 0:1?
- Jako piłkarz było chyba takie spotkanie, ale jako trener to pierwszy przypadek. Szkoleniowcem jestem przecież od niedawna.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]