Przed meczem Górnik - Amica

W poprzednim sezonie to było jedno z najlepszych spotkań, jakie rozegraliśmy nie tylko w Zabrzu. I nie miałby nic przeciwko "powtórce z rozrywki" - uważa Waldemar Fornalik, trener zabrzańskiej jedenastki wspominając wiosenny mecz, w którym Górnik pokonał Amikę 1:0 po bramce Adriana Sikory.
Drużyna z Roosevelta w tym sezonie nie zdążyła przyzwyczaić do siebie kibiców. Choć liga wznowiła rozgrywki ponad miesiąc temu, Górnik tylko raz grał na własnym boisku. Trzy wyjazdy, teraz dwutygodniowa przerwa na mecze reprezentacji...  - Mam nadzieję, że wpłynęła pozytywnie na naszą grę, choć doświadczenie uczy, że nie jest łatwo potem wrócić do meczowego rytmu. Naszym głównym problemem po wymianie tylu zawodników było jednak zgranie. Między innymi dlatego graliśmy sparing w Opavie. Słabszy przed przerwą i lepszy w drugiej połowie. Takie mecze zawsze jednak procentują - dodaje Fornalik, który na prawej obronie wystawił tam Michała Probierza, jednego z najbardziej "wszechstronnych" piłkarzy ligi. Gra w lidze, jest asystentem Fornalika, prowadzi trampkarzy Górnika, pojawi się w Canal +, a w środę z Andrzejem Janiszem komentował mecz Polska - Szwecja dla Programu 1 Polskiego Radia. - Michała próbowałem w obronie, bo przy kontuzji Pęczaka mam tam małe pole manewru. Pozostali piłkarze są zdrowi. Również Jarek Popiela, który nie grał w dwóch ostatnich meczach. Czy Paweł Kryszałowicz dostanie "plastra"? Jeszcze się zastanawiam. W lidze grał z Wisłą ekstra, w kadrze zawiódł. Wiemy jednak wszyscy, że to bardzo dobry piłkarz, który sam potrafi wygrać mecz. Takich w lidze jest niewielu.
Piłkarze z Wronek znakomicie wystarowali w sezonie 2003/2004. Jednak Amica niemal od zawsze gra bardzo słabo na wyjazdach, czego przykładem porażka z Górnikiem Polkowice. Trener Stefan Majewski trochę obawia się tego spotkania. Tym bardziej że w składzie zabraknie Tomasza Dawidowskiego, a Paweł Kryszałowicz dopiero wczoraj powrócił ze zgrupowania kadry narodowej. Być może na boisku pojawi się za to Marcin Burkhardt, który we wtorek odbył pierwszy trening.

nadesłał: PiotreKSG