Bez podpalania

Tego nie spodziewali się nawet najbardziej zagorzali kibice Górnika Zabrze. Po jesiennej rundzie ich pupile zajmowali 10. miejsce w tabeli mając po 13 meczach na swoim koncie 13 punktów. Trzy mecze wygrali, cztery zremisowali, a sześć przegrali.
Na wiosnę w pięciu meczach odnieśli cztery zwycięstwa i jeden remis, gromadząc także 13 punktów i mają ich w tej chwili 26. Wprawdzie na razie awansowali tylko o trzy lokaty, bo są na siódmej pozycji, ale jak tak dalej im będzie szło, to mogą nawet się załapać do Pucharu UEFA. – Pomału, nie wolno się zbytnio podpalać. Mamy jeszcze do rozegrania osiem bardzo trudnych meczów. Znamy nasze miejsce w szeregu. Naszym podstawowym zadaniem w tym roku jest utrzymanie się w ekstraklasie i jak widać już jesteśmy bardzo bliscy wykonania tego celu. Lepiej jednak dmuchać na zimne – mówi napastnik Górnika, Michał Chałbiński.
Fani futbolu zadają sobie pytanie, jak to się stało, że Górnik z przeciętnie grającej jesienią drużyny, stał się teraz postrachem dla najlepszych? Wielka w tym zasługa trenera Marka Wleciałowskiego, który zastąpił Czecha Wernera Liczkę. Wleciałowski jest młodym, dopiero początkującym szkoleniowcem w ekstraklasie. Spokojny, zrównoważony, jest znakomitym strategiem. Na każdy z wiosennych meczów przygotował swój zespół znakomicie pod względem taktycznym. – Nasz zespół potrzebował czasu, aby się zgrać. Jesienią trafiło do niego kilku młodych zawodników. Brazylijczycy musieli przystosować się do nowych warunków. Sporą rolę w integracji zespołu odegrał doświadczony Krzysztof Bukalski. Rozumiemy się coraz lepiej na boisku i to powinno w dalszym ciągu procentować – przekonuje Chałbiński.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]