Z dozą ciekawości

Seria spotkań bez porażki w wykonaniu Górnika Zabrze wzbudza coraz większy podziw. Tym razem naprzeciw ekipy Marka Wleciałowskiego stanie Górnik Łęczna.
– I to może być najtrudniejszy z naszych dotychczasowych wiosennych meczów – nie ukrywa trener zabrzan. – Łęczna ma bardzo wyrównany i doświadczony skład, a jej ostatnie wyniki świadczą same za siebie.
Największym zmartwieniem opiekuna zabrzan jest nadmiar żółtych kartek, na jaki zapracował Piotr Lech. W tej sytuacji między słupkami stanie Bartosz Białkowski, młodszy od Lecha o 19 lat. – Wierzę, że da sobie radę – mówi stanowczo Wleciałowski.

Po stronie strat pojawiło się też nazwisko Joao Paulo, który doznał kontuzji w meczu z Legią.

– Ma mocno skręcony staw, który przykrywa pokaźna opuchlizna. Nie przypuszczam, żeby przed meczem sytuacja się poprawiła – przyznaje trener Górnika.

Wzmocnieniem dla drużyny może być powrót Łukasza Juszkiewicza, który odcierpiał już karę za czerwoną kartkę.
– Przyznam się, że traktuję ten mecz z dozą ciekawości. Bo na pewno ostatnie występy podbudowały chłopaków psychicznie, ale też musiały wpłynąć na ich zmęczenie, bo były to ciężkie boje. Zobaczymy, co będzie miało większy wpływ na ich postawę, na pewno czeka ich trudny sprawdzian i fizyczny, i mentalny – dodaje Wleciałowski.

W zespole gości zabraknie skutecznego ostatnio Grzegorza Wędzyńskiego, który musi odpokutować nadmiar żółtych kartek. Przy okazji meczu dojdzie do spotkania starych znajomych – drugim trenerem Łęcznej jest Marek Kostrzewa, który w barwach wielkiego Górnika zdobył czterokrotnie mistrzostwo Polski, w bramce gości stoi świetnie pamiętany w Zabrzu Andrzej Bledzewski, a w roli obrońcy występuje Jarosław Popiela, jeszcze jesienią biegający po murawie przy stadionie Roosevelta w roli reprezentanta gospodarzy.

Liczby

15 - punktów zdobył już wiosną Górnik, co daje mu drugie miejsce w tabeli rundy rewanżowej,
13 - oczek wywalczyli piłkarze z Łęcznej i w wiosennej klasyfikacji zajmują czwartą lokatę.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]