Wleciałowski: Sprawdzian charakteru

Rozmowa z Markiem Wleciałowski, trenerem Górnika.
» W sobotniej zapowiedzi meczu mówił pan, że Łęczna może być najtrudniejszym z dotychczasowych wiosennych rywali. Ale takiego wyniku chyba się pan nie spodziewał?
Marek Wleciałkowski: - Oczywiście przed tym spotkanie oglądaliśmy mecze Łęcznej, widzieliśmy w jaki sposób grają i mieliśmy w związku z tym swoje założenia. Ostatnie dobre występy przeciwko czołówce tabeli na pewno musiały nadwerężyć nasze siły, ale przegraliśmy przede wszystkim z doświadczeniem rywali, którzy wykorzystali nasze chwile słabości. Mój zespół nie potrafił unieść brzmienia jednej, drugiej i trzeciej straconej bramki.

» Sen o występach w europejskich pucharach dobiegł końca?
- My nigdy nie mówiliśmy o osiągnięciu takiego celu. Każdy kolejny mecz traktujemy jako trudny egzamin, nie bawimy się w liczenie punktów. Po okresie dobrej i skutecznej gry nadszedł kryzys, ta porażka będzie dla całego zespołu wielkim sprawdzianem charakteru, który pomoże realnie ocenić swoje możliwości. Ale moment jest niewątpliwie trudny.

» Sami zawodnicy zwracali uwagę na osłabienia jakich doznał Górnik. Kilka razy wspomnieli o absencji Marcela Liczki.
- Takich odczuć i wypowiedzi nie można lekceważyć. Widocznie Marcel rzeczywiście już dla nich sporo znaczy, podobnie jak Piotrek Lech. Ten mecz jednak już za nami, teraz musimy myśleć o kolejnych występach.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]