Kolejny Brazylijczyk w Górniku

FabinhoJeżeli komuś było mało Brazylijczyków na Roosevelta, to od wczoraj może oglądać kolejnego. Na razie tylko na treningi, ale kto wie czy od czerwca tego roku 30-letni Fabinho nie będzie graczem Górnika Zabrze. - Gra na lewym skrzydle, jest dobrze wyszkolony technicznie. I nie ma żadnego problemu, bo się z nim dogadać - twierdzi trener Górnika, Marek Wleciałowski. 
Fabinho do Europy przyjechał już dziewięć... lat temu. Cały ten czas spędził za naszą południową granicą. Był bowiem zawodnikiem między innymi Slovana Bratysława, Trnawy i Żyliny. - W każdym z tych klubów grał w pierwszej jedenastce. Już zimą chcieliśmy go ściągnąć do Zabrza, ale wtedy były problemy z prezesem klubu, w którym grał. Dziś wszystko jest dograne. Piłkarz dostał zgodę na wyjazd. Będzie z nami do końca sezonu i jeszcze w czerwcu zagra w kilku sparingach Górnika - dodaje Karol Marko, II trener Górnika, który doskonale zna Fabinho. Był nawet świadkiem na jego ślubie. - Fabinho ma żonę Słowaczkę, tutaj urodziły się jego dzieci i z tego, co wiem, chce na stałe osiąść w Europie. Po słowacku mówi bardzo dobrze, więc równie szybko nauczy się polskiego - zapewnia Marko. 3 czerwca Górnik gra sparing z Rużomberokiem. W tym meczu Fabinho może zagrać. Do tej pory będzie trenował z piłkarzami Górnika. - Na razie obserwujemy , ale widać, że z piłką czuje się bardzo dobrze - mówi Wleciałowski.

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]