Forum
 

GKS Katowice nie zagra w Zabrzu

W głowach działaczy GKS Katowice i Górnika Zabrze zrodził się pomysł, by niedzielny mecz ostatniej kolejki ekstraklasy obu drużyn rozegrać nie na Bukowej, lecz na Roosevelta.
GKS jest nominalnym gospodarzem tego meczu, ale jego stadion został zamknięty dla publiczności na najbliższe pół rok (efekt wydarzeń po meczu z Odrą). Zorganizowanie spotkania w Zabrzu umożliwiłoby więc udział kibiców i pożegnanie z ekstraklasą dla fanów katowickiej jedenastki, którzy w grupie zorganizowanej mieli wejść na stadion za darmo. Pomysł jednak upadł niemal tak szybko, jak się zrodził. Już wstępny sondaż w komendzie zabrzańskiej policji pozbawił oba kluby złudzeń.
- To byłby mecz o tzw. podwyższonym ryzyku i wymagałby dodatkowego zabezpieczenia. Termin też jest nagły. W policji mają zobowiązania i w niedzielę nie dysponowaliby dodatkowymi siłami - oświadczył kierownik stadionu Górnika Stanisław Biela.
Być może sprawę mógłby przeforsować prezes Górnika Zbigniew Koźmiński, ale w ubiegłym tygodniu przebywał w Azerbejdżanie na meczu reprezentacji, wczoraj uczestniczył w Warszawie w obradach Prezydium Zarządu PZPN i w Zabrzu pojawi się dopiero w środę.
- Ja nie mam uprawnień, żeby wystosować odpowiednie piso i podjąć decyzję co do koszów organizacji spotkania i jego zabezpieczenia - dodał Biela.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online