Forum
 

Trzeba się sprężyć

Piłkarze Górnika nie są jeszcze pewni utrzymania w ekstraklasie. Najlepiej byłoby, gdyby wygrali dziś z Polonią. Tylko czy podopiecznych Marka Wleciałowskiego, z których niemal połowa szuka już sobie nowych pracodawców, stać na mobilizację? – Nie demonizujmy – ripostuje prezes Górnika Zbigniew Koźmiński. – Tylko jakaś wyjątkowa zbieżność niekorzystnych wyników mogłaby nas zepchnąć na miejsce barażowe. 

Górnik ma 2 pkt. przewagi nad dzisiejszym rywalem i 4 nad zajmującą barażowe 13. miejsce Odrą Wodzisław. Można oczekiwać, że „Czarne koszule” będą bardzo zdeterminowane, by wywieźć z Roosevelta korzystny wynik. W składzie gości nie powinno zabraknąć byłego „górnika” Grzegorza Jakosza.

– Ale nam motywacji też nie powinno brakować. Musimy się jeszcze sprężyć, choć przez chwilę wydawało się już, że cel został osiągnięty. Wciąż jest jednak blisko i teraz musimy zrobić wszystko, żeby wykonać ten ostatni krok – dodaje trener Marek Wleciałowski.

Poza „wykartkowanym” Łukaszem Juszkiewiczem zabrzanie powinni wystąpić w optymalnym składzie – zarówno z leczącymi się ostatnio Krzysztofem Bukalskim, jak i Michałem Chałbińskim.

– Co prawda, Michał jedną nogą już jest poza Górnikiem, ale jeszcze na niego liczę. On jest potrzebny tej drużynie. Wszyscy chcemy przecież godnie pożegnać się z kibicami – twierdzi Wleciałowski.

Przypomnijmy, że po sezonie z Górnika, poza Chałbińskim, odejdą także Michał Karwan, Brazylijczyk Hernani oraz bramkarz Bartosz Białkowski. Ten ostatni kończy 6 lipca 18 lat i już zapowiedział, że profesjonalnego kontraktu w Zabrzu nie podpisze. – Dlatego zagra Piotrek Lech. W tej chwili nie mamy jednak alternatywy i Bartosz musi usiąść na ławie – zapowiada szkoleniowiec.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online