Forum
 

List otwarty do prezydenta Zabrza Jerzego Gołubowicza

Wczoraj przed meczem z Polonią Warszawa od Stowarzyszenia Klubu Sympatyków Górnika Zabrze list otwarty otrzymał prezydent Zabrza Jerzy Gołubowicz.
Treść listu:
Z wielkim niepokojem obserwujemy to, co dzieje się ostatnio wokół Klubu Sportowego Górnik Zabrze.
List Pana prezydenta, w którym to, w bardzo ostry i bezpardonowy sposób krytykuje Pan działania Klubu Sportowego Górnik Zabrze nie sprzyja tworzeniu dobrej atmosfery wokół klubu. 
Pozew sądowy Prezesa MOSIR-u w którym to stroną pozwaną jest Górnika Zabrze SSA, to nie tylko gwóźdź do trumny WIZYTÓWKI MIASTA ZABRZE, klubu z tradycjami, ale i sytuacja paradoksalna, w której Miasto Zabrze pozywa spółkę, w której sama jest udziałowcem.
Czyny Pana prezydenta oraz ludzi z Pańskiego otoczenia przeczą wszystkim wypowiedzianym przez Pana słowom, że los Klubu jest dla Pana ważny...
Czy Górnik ma podzielić los innych śląskich klubów? Ruchu Chorzów i GKS Katowice? Czy znowu obudzimy się, gdy na ratowanie najbardziej utytułowanego klubu w Polsce będzie za późno?
Kierujemy więc pytanie jak to jest, że w miastach mniejszych i biedniejszych niż Zabrze, gdzie nie ma wielkiego futbolu, buduje się stadiony, rozwija infrastrukturę, dotuje sport a Pan i ludzie Panu podporządkowani robią wszystko by zniechęcić do odbudowy blasku klubu Górnika Zabrze? Czy tak trudno jest nie przeszkadzać, jeśli nie chce się pomóc? Czy prywatne antypatie są ważniejsze niż dobro Klubu który jest kojarzony z miastem którym Pan zarządza ?
Jesienią ubiegłego roku Stowarzyszenie Sympatyków Górnika Zabrze wystąpiło do Pana z inicjatywą spotkania. Niestety nie znalazł (albo nie chciał) Pan znaleźć czasu by się z nami spotkać.
Mamy nadzieję, że znajdzie Pan czas na refleksje i podejmie działania mające na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji już teraz, a nie w momencie kampanii wyborczej.
Żywimy głęboką nadzieje, że dzień dzisiejszy będzie dniem w którym zarówno Pan - Prezydent Miasta Zabrze, Jerzy Głubowicz, jak i Prezes Górnika Zabrze Zbigniew Koźmiński zapomnicie o animozjach, nie uprzejmościach, a pomyślicie o tym by Klub Sportowy Górnik Zabrze znów mógł świecić swym blaskiem.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze

źródło: stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online