Czarni Żagań - Górnik Zabrze po 40 latach

W najbliższą sobotę o 17.30 na Stadionie Miejskim przy ul. Karpińskiego w Żaganiu dojdzie do rewanżu za finał Pucharu Polski sprzed 40 lat.
2 czerwca 1965 w Zielonej Górze rewelacyjny III-ligowiec Czarni Żagań spotkał się w finale Pucharu Polski z mistrzem Polski Górnikiem Zabrze, będącym wówczas w czasach swej największej świetności. Wielki Górnik nie dał szans Czarnym zwyciężając aż 4-0 (trzy bramki Ernesta Pohla, czwarta Jerzego Musiałka), ale data ta pozostaje symbolem największego sukcesu żagańskiej piłki. 

Dla upamiętnienia tamtych chwil w sobotę obie drużyny spotkają się ponownie, tym razem w meczu towarzyskim. Choć stawką pojedynku między grającymi dziś w IV lidze Czarnymi a I-ligowym Górnikiem będzie tylko rozrywka publiczności, to należy spodziewać się też okazji do wielu wspomnień sprzed lat. Będzie to też małe zadośćuczynienie za krzywdę wyrządzoną 40 lat temu Czarnym przez PZPN, który nie zgłosił żagańskiego klubu do rozgrywek Pucharu Europy Zdobywców Pucharów, mimo, iż prawo do tego Czarni wywalczyli w uczciwej grze na boisku (Górnik Zabrze jako mistrz Polski grał w PEMK, a wedle ówczesnych przepisów miejsce w PEZP należało się finaliście krajowego pucharu).

źródło: 90minut.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]