Pyziak chce do Górnika

Odnalazł się argentyński obrońca Gustavo Marcelo Pyziak. Piłkarz kilka miesięcy temu wyjechał do Argentyny i słuch po nim zaginął. Teraz chce wrócić do Górnika.
Pyziak trafił do Zabrza zimą. Od razu zrobiło się o nim głośno, głównie ze względu na jego polskie korzenie. Wnuk żołnierza spod Monte Cassino nie zdążył jednak zagrać ani jednego spotkania w barwach górniczej jedenastki. Jeszcze w lutym wyjechał z powrotem do Ameryki Południowej z powodu choroby matki. - To bardzo delikatna sprawa. Jego matka była ciężko chora na raka kości, a chłopak spędzał cały czas przy jej łóżku - tłumaczy Marek Koźmiński, właściciel Górnika.
Niedawno odbył się pogrzeb matki piłkarza, a Pyziak ponownie skontaktował się z Górnikiem. - Jeżeli będzie chciał przylecieć do Polski, to nie widzę problemu, żeby go sprawdzić. Kontrakt z Górnikiem wciąż jest przecież aktualny. Pod znakiem zapytania stoi jedynie forma Pyziaka. Przez ostatnie miesiące nie grał przecież w piłkę - dodaje Koźmiński.

źródło: Fakt
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]