Po spotkaniu w UM - relacja Stowarzyszenia

Z inicjatywy i na prośbę Stowarzyszenia Klub Sympatyków Górnika Zabrze 23 czerwca odbyło się spotkanie trójstronne z udziałem: prezydenta Zabrza Jerzego Gołubowicza, Zbigniewa i Marka Koźmińskich oraz Stowarzyszenia Klub Sympatyków Górnika Zabrze.
Zaproszeni zostali również dziennikarze i kilka stacji telewizyjnych. W "klimatyzowanej" sali zebrało się sporo osób w tym liczna grupa członków Stowarzyszenia, która postanowiła nakłonić obie strony do wyjaśnienia wszystkich spornych kwestii oraz wypracowania wspólnego stanowiska co do przyszłości Górnika Zabrze. 

Kibice byli w szczególności zainteresowani stanem stadionu i jego modernizacją. Padło sporo pytań w tej kwestii i na wszystkie w miarę możliwości odpowiedzi udzielili Pan Prezydent Gołubowicz, prezes zabrzańskiego MOSIR-u Włodzimierz Mikoda oraz skarbnik UM w Zabrzu. Kibice swoje argumenty podpierali dokumentacją zebraną w ciągu kilkunastu tygodni, tym samym nikt z UM nie mógł sobie pozwolić na przeinaczanie faktów, co zauważył gospodarz UM oświadczając, że jest niezwykle zaskoczony postawą kibiców i ich merytorycznym podejściem do całej sytuacji jaka wytworzyła się wokół klubu.

Po prawie godzinnej dyskusji i wymianie poglądów strony postanowiły, że współpraca chcąc nie chcąc musi być kontynuowana. Najbliższe spotkanie pomiędzy prezydentem a prezesem klubu ma się odbyć w drugiej połowie lipca i wtedy powinny zapaść pierwsze decyzje. Z ust Pana Prezydenta padło zapewnienie, że są chętni chcący inwestować w czternastokrotnego mistrza Polski i wizytówkę miasta, ale warunkiem jest inicjatywa obustronna - ten cel został osiągnięty przez Stowarzyszenie, które dążyło do tego, żeby strony zaczęły rozmawiać o konkretach i przedkładać je w czyny.

Prezes Górnika uświadomił wszystkich zebranych, że nie ma zamiaru zmuszać nikogo do "napychania swojego portfela" publicznymi pieniędzmi, ale oczekuje pomocy w zakresie infrastruktury i lobbingu na rzecz Górnika Zabrze, bo bez pomocy miasta i Prezydenta sami sobie nie poradzą. Pan Gołubowicz zadeklarował pomoc w postaci wygospodarowania lokalu w centrum miasta do celów promocyjnych klubu. Jest plan zagospodarowania obiektu począwszy od remontu toalet oraz zamontowaniu kolejnych 2500 krzesełek na stadionie oraz wymaganego jedynie w województwie śląskim systemu monitoringu głosowego. Na pytanie kibiców w jaki sposób miasto ma zamiar przygotować obiekt do przyszłorocznych wymogów licencyjnych w tym ogrzewana płyta boiska - Pan Prezydent zapewnił kibiców, że w UM są powołane odpowiednie komórki, które mają za zadanie na bieżąco monitorować zalecenia PZPN i informować o niezbędnych pracach jakie muszą być wykonane, aby stadion bez problemów mógł być dopuszczony do rozgrywek ligowych.

Stowarzyszenie kibiców po spotkaniu podjęło dialog z Prezesem MOSIR-u Zabrze zarządcą obiektu i przekazało swoje uwagi, co nie zostało pozostawione bez echa, bowiem Pan Prezes oświadczył, iż w każdej chwili jest gotów do rozmów z kibicami. Po spotkaniu doszło do zgrzytu, w którym udział miała straż Miejska UM w Zabrzu.

Przed spotkaniem do UM dochodziły dziwne informacje (Stowarzyszenie nie ma z nimi nic wspólnego), że kibice planują jakąś potężną akcję w tym obrzucenie Magistratu kamieniami i zakłócenie porządku publicznego. Efektem tego była inwigilacja za pomocą kamery vhs przedstawiciela Straży Miejskiej, który zamiast zająć się spotkaniem i jego przebiegiem postanowił przez ponad godzinę urządzić sobie casting swoją kamerą filmując wszystkich kibiców nie wiadomo po co i dlaczego.

Sytuacja została wyjaśniona po spotkaniu w obecności dziennikarzy i TV, gdzie kibice stanowczo zaprotestowali. Oburzenia nie kryli także zebrani na spotkaniu Radni, którzy interweniowali i w ten sposób pan "Big Brother" vel Straż Miejska musiał skasować swój zapis życia. Przed Urzędem Miejskim zauważyć można było również przedstawicieli zabrzańskiej Policji, którzy bardzo chcieli być niewidoczni ;).

Nie pozwolimy, żeby Stowarzyszenie i jego członkowie byli traktowani jak pospolici przestępcy i stanowczo protestujemy przeciwko takim posunięciom ze strony Straży Miejskiej i Policji. Oficjalna skarga na zaistniałą sytuację zostanie wkrótce przedstawiona Prezydentowi Zabrza.

Po dzisiejszych artykułach w prasie odnosimy wrażenie, że nie spełniliśmy oczekiwań dziennikarzy, którzy są zawiedzeni tym, że nikt nie skakał sobie do gardeł i nikt nie chciał się bić lub awanturować. Panowie dziennikarze... z całym szacunkiem dla Waszej pracy, ale w dniu wczorajszym nasze priorytety były ważniejsze od domniemań prasowych i zwyciężył nasz zdrowy rozsądek. Nie oczekujcie od nas że będziemy działali pod publikę, bo nie na tym polega nasza działalność.

Ze sportowym pozdrowieniem
Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze

źródło: stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]