Wleciałowski podjął wyzwanie

Dwaj 20-latkowie, pomocnik z Bułgarii Iwajło Emilow i obrońca z szerokiej kadry holenderskiego Twente Enschede Michał Protasewicz będą nowymi zawodnikami Górnika Zabrze. Kontrakty mają zostać podpisane w przyszłym tygodniu. Kadra pod okiem trenera Marka Wleciałowskiego w czwartek rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu.
34-letni szkoleniowiec, po zasadniczej rozmowie z właścicielem klubu Markiem Koźmińskim, podjął wyzwanie dalszej pracy z zespołem — na razie do grudnia bieżącego roku. 

- Z punktu widzenia ambicji, prestiżu, czy oczekiwań kibiców na pewno nie jestem zadowolony z wizji zespołu, jaką nakreślił Marek — wyznaje Wleciałowski. — Wiem, że nie mogę oczekiwać wielkich wzmocnień, a muszę liczyć się jeszcze z kadrowymi ubytkami. Postanowiłem jednak, że jesienią poprowadzę zespół w rozgrywkach z możliwością renegocjacji umowy w grudniu. Uznałem, że w mojej sytuacji cenne jest każde doświadczenie, nawet jeżeli miałoby być przykre. Ale może nawet wtedy jest bardziej wartościowe?

Prawdopodobnie w poniedziałek wyjaśni się obsada stanowisk asystenta Wleciałowskiego i trenera bramkarzy. Tym drugim ma zostać znany doskonale w Zabrzu Eugeniusz Cebrat.

Na treningach w Zabrzu brakuje jeszcze bramkarza Piotra Lecha i Krzysztofa Bukalskiego, którzy mają dołączyć w poniedziałek i podpisać nowe kontrakty, oraz Błażeja Radlera, który w minioną sobotę brał ślub. Przeziębiony jest Marcin Siedlarz, a Hernani trenuje indywidualnie, bo dolega mu pachwina. O domniemanym transferze Brazylijczyka do Wisły Kraków, podobnie jak Michała Karwana do Legii, wciąż cicho. Trenuje także Marcel Liczka, ale 15 lipca czeska federacja wyda werdykt w sprawie ekwiwalentu, którego domaga się jego były klub, Zlin.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]