Prasnal: Wrócić za wszelką cenę

Rozmowa z Tomaszem Prasnalem, piłkarzem trenującym w Górniku Zabrze.
» Czy jesienią kibice na Roosevelta, po dwóch latach przerwy, znów zobaczą pana w koszulce Górnika?
Tomasz Prasnal: - Zobaczymy. Od tygodnia trenuję z zespołem. Na razie jestem, po telefonicznej rozmowie z właścicielem klubu, Markiem Koźmińskim. Musimy się spotkać i omówić szczegóły. Myślę, że w przyszłym tygodniu, przed wyjazdem na zgrupowanie, podejmę decyzję. » Przyznam jednak, że mam jeszcze trzy, na razie niezobowiązujące, zapytania z innego klubu I ligi i dwóch z drugiej.

» Ta drugoligowa to pewnie z Piasta Gliwice...
- Trener Jacek Zieliński, który ściągnął mnie do Łęcznej, dzwonił do mnie, ale do sprawy mieliśmy wrócić, gdy Piast utrzyma się w II lidze. Więc czekam na telefon (śmiech).

» Gra w Górniku Łęczna miała być sportowym awansem, a okazało się, że na długo zniknął pan z piłkarskiego obiegu...
- Faktycznie, pod względem sportowym te dwa lata to był czas stracony. Dwie poważne kontuzje wykluczyły mnie z gry. Wiosną tego roku byłem już zdrowy, ale trudno mi się było przebić do pierwszej drużyny. Występowałem w czwartoligowych rezerwach. Najczęściej jako defensywny pomocnik klub kryjący obrońca. Mogę się pochwalić, że doszliśmy do finału rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Chcę jednak za wszelką cenę wrócić do gry w lidze, żeby kibice znów sobie o mnie przypomnieli.

» Pożegnał się już pan definitywnie z Łęczną?
- Właściwie tak, wszystkie kwestie, włącznie z finansowymi mam uregulowane. Ale na razie czekamy z ostateczną decyzją o powrocie, bo żona ma tam pracę w banku. Nie wiemy, czy tutaj taką znajdzie.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]